Chcesz wybaczyć zdradę? 9 rzeczy, które powinnaś najpierw przemyśleć!

Zdrada to z pewnością najgorsza rzecz, jaka może przytrafić się w związku. Osoba, która tego doświadczyła od swojego partnera, traci wówczas pewność siebie i czuje się oszukana. Często nie jest w stanie wybaczyć partnerowi takiego upokorzenia. Jednak zdarzają się sytuację, że zdrada jest wybaczana. Jednak zanim to nastąpi powinniśmy przemyśleć kilka rzeczy.

  Jaka to była zdrada?

  Jednym z głównych aspektów jest rodzaj zdrady. Czy był to jednorazowy skok w bok, pod wpływem emocji, alkoholu? Czy może długotrwały romans i Twój partner prowadził podwójne życie? Łatwiej jest wybaczyć i zapomnieć o jednorazowej przygodzie swojego ukochanego, a dużo ciężej wybaczyć zdradę wielorazową.

  Czy zdradzał już wcześniej?

  To pytanie należy zadać sobie już na samym początku. Jeśli Twój ukochany dopuszczał się zdrad we wcześniejszych związkach, a teraz także Tobie był niewierny, to możesz być niemalże pewna, że stanie się to ponownie.

  Czy żałuje zdrady?

  Musisz bardzo dobrze obserwować zachowanie swojego partnera. Czy rzeczywiście jest mu głupio i żałuje swojego zachowania. Jeśli zachowuje się jakby nigdy nic się nie stało, to odpuść sobie ten związek, bo najwyraźniej jemu na nim nie zależy.  

  Jak zareagowałby na Twoją zdradę?

  Zastanów się nad tym, czy Twój ukochany byłby w stanie wybaczyć Ci zdradę i walczyć o Waszą miłość. Jeśli tak, to Ty także nad tym pomyśl.

  Czy dasz radę poradzić sobie z traumą?

  Często wydaje nam się, że jesteśmy w stanie wybaczyć ukochanemu zdradę, ale przy najbliższych okazjach wypominamy mu to zdarzenie. To świadczy o tym, że nie możemy się z tym pogodzić, co może doprowadzić  w najbliższym czasie do końca związku.

  Czy potrafisz ponownie zaufać?

  Musisz zastanowić się nad tym, czy będziesz w stanie zapomnieć i ponownie zaufać swojemu partnerowi. Jeśli jednak masz zamiar go sprawdzać, lepiej odpuść sobie i zakończ tę relację.  

  Czy on się stara?

  Zwróć uwagę na zachowanie swojego ukochanego. Jeśli żałuje swojego postępowania i bardzo stara się naprawić Waszą relację, to znak, że możesz myśleć nad wybaczeniem.

  Czy będziesz potrafiła odbudować swoją pewność siebie?

  Pomyśl nad tym, jak zdrada ukochanego wpłynęła na Twoją psychikę. Czy nie zniszczyła Twojej pewności siebie? Jeśli tak, to wiedz, że może być Ci ciężko tworzyć szczęśliwą relację.

  Czy jesteś przygotowana na kolejną zdradę?

  Musisz pamiętać, że jeśli partner był w stanie raz zdradzić, może to się zdarzyć ponownie. Przemyśl to, czy byłabyś w stanie znieść kolejne upokorzenie.

  Udostępnij: