Jak zabłysnąć na randce? Porady dla singli od psychologa!

Psycholog Francesca poprzez swoje kanały na Instagramie i Tik Toku udziela rad singlom i zdradza im, jak dobrze wypaść podczas pierwszej randki.

Porady dla singli na randkę

Większość singli marzy o tym, aby w końcu odnaleźć swoją drugą połówkę. W tym celu osoby nie posiadające stałych partnerów umawiają się na randki. Jednak nie wszystkie takie spotkania kończą się pomyślnie. Bywa tak, że stres sprawia, że randka kończy się fiaskiem.

Tu z pomocą przybywa Francesca, psycholog z USA, która prowadzi swoje profile na Instagramie oraz Tik Toku. Kobieta chętnie udział rad swoim obserwatorom, a w ostatnim czasie zamieściła film, w którym radzi singlom, jak dobrze wypaść na randce.

Psycholog ma dla nich kilka dobrych rad. Pierwszą wskazówka Franceski jest spowolnienie oddechu. Ten trik sprawi, że lepiej zapanuje się nad stresem. Wówczas zwolni się mowa ciała, dzięki czemu rozmówca poczuje się podobnie:

Zwolnij oddech, to sprawi, że zwolnisz resztę tempa i rozluźnisz mowę ciała" – zaleca psycholog na Tik Toku.

Psycholog radzi także, aby zbyt wiele nie mówić. Nie należy bać się nieręcznej ciszy, gdyż czasem bywa ona lepsza niż paplanie głupot, byle tylko nie nastała. Ponadto warto czasem za dużo o sobie nie zdradzać, wówczas nasz randkowy partner będzie miał okazję dopytać:

Nawijanie bez końca sprawia wrażenie, jakbyś miał coś do udowodnienia" – poucza psycholog na swoim Tik Toku.

Trzecia zasada mówi o tym, aby nie zadawać pytań, na które rozmówca może odpowiedź „tak” lub „nie”. Należy zadawać konkretne pytania, na które odpowiedzi naszego partnera będą wymagały rozwinięcia. Najlepszym tematem do rozmów są zainteresowania, gdyż wzbudzają w rozmówcy szczególne emocje.

Podczas randki należy podejmować decyzje i otwarcie mówić o swoich potrzebach. Dotyczy to wyboru jedzenia, napoju czy miejsca spotkania. Zdecydowane osoby są lepiej postrzegane, niż takie za które trzeba ciągle podejmować decyzje. Także warto samemu zainicjować kolejną randkę, jeśli ta była udana.

ZOBACZ TAKŻE: Single – błędy, przez które nie potrafią znaleźć swojej drugiej połówki

Udostępnij: