O co kłócą się pary? 5 najczęstszych problemów

Mało która para z ręką na sercu przyzna, że nie zdarzyło się im kłócić. Partnerzy często mają do siebie pretensje zarówno o błahostki, jak i poważne sprawy. O co najczęściej kłócą się ze sobą pary?

Kłótnie czy sprzeczki pojawiają się niemal w każdym związku. Kluczem do rozwiązania sporów jest najczęściej rozmowa i ustalenie zasad, które warto przestrzegać.

Pięć rzeczy, o które zwykle kłócą się pary

Obowiązki

Podział obowiązków jest częstym powodem kłótni. Zwykle na początku związku jest „kolorowo” i partnerzy nie widzą swoich wad. Gdy zamieszkają ze sobą, zwykle powinni dzielić się obowiązkami, lecz nie zawsze tak jest. Gdy większość obowiązków spoczywa na barkach jednego z partnerów, rodzą się frustracje i zaczynają pojawiać się wyrzuty.

Dzieci

Gdy w związku pojawiają się dzieci, świat młodych rodziców zwykle wywraca się do góry nogami. Nie chodzi w tym miejscu o samo posiadanie dziecka, a wyrzeczenia, z którymi mierzą się partnerzy. Mniej snu, nowe obowiązki czy różne poglądy dotyczące wychowywania potomstwa.

Seks

Zapewne większość osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że na początku związku pozwalali sobie na dużo więcej zbliżeń. Z czasem, gdy pojawiają się dzieci, nowe obowiązki, zmęczenie i rutyna, partnerzy oddalają się od siebie także pod względem fizycznym. Coraz mniej seksu, lub całkowity jego brak często jest zatem powodem do sprzeczek wśród par.

Rodzina

Kłótnie wśród partnerów pojawiają się również przez ich rodziny np. teściowe, czy rodzeństwo. To, że dobrze dogadujemy się z drugą połówką, nie zawsze przecież oznacza, że będziemy tolerować także i jego bliskich.

Pieniądze

Statystycznie najczęstszym powodem kłótni wśród partnerów są finanse, czyli ogólna sytuacja materialna. Rosnące koszty utrzymania, kredyty, czynsze i inne finansowe zobowiązania są sporym problemem dla wielu par, co często kończy się rozstaniem i rozwodami.

Zobacz także: Nigdy nie błagaj o miłość…

Udostępnij: