Przepis na wymarzone życie i wspaniałą karierę – szefowa Google Cloud radzi, jak to osiągnąć

Ludzie dążą do idealnego życia, które kiedyś sobie wymarzyli. Po drodze dzieje się wiele rzeczy, które zniechęcają lub spychają na inne życiowe tory. Jak trzymać się swoich celów i jak sprawić, aby nasze wymarzone życie stało się rzeczywistością?

Początek

Diane Greene ukończyła MIT i Uniwersytet Berkley. Na początku swojej kariery prowadziła kilka firm IT, a jedna z nich została sprzedana za niesamowitą sumę, czyli 635 mln dol. Co zmotywowało kobietę, aby osiągnąć taki sukces?

Dzieci są ciekawe świata i jeśli w życiu dorosłym zachowamy w sobie tę ciekawość, to życie będzie dla nas przygodą – wyjaśnia Greene

Kariera

Od wielu lat Greene jest szefową Google Cloud i doskonale wie, że jej kariera jest sukcesem. Gdzie jest źródło tego wszystkiego?

Przede wszystkim należy dostrzegać swój upragniony cel. Wiedzieć co chce się osiągnąć. Istotne jest też czerpanie przyjemność z realizowania celu. Bardzo ważne jest otoczenie. Ludzie, którzy pozytywnie wpływają na naszą pracę, a współpraca z nimi to sama przyjemność, jest czymś, co każdego popycha do lepszej pracy.

Cierpliwość

Cierpliwe i konsekwentne dążenie do celu oraz sposób, w jaki to robimy jest podstawą w osiągnięciu sukcesu.

Musisz wiedzieć, co robisz i mieć poczucie, że wszystko, co robisz po drodze, prowadzi do jednego celu, a ty trzymasz się wyznaczonego wcześniej kierunku – wyjaśnia szefowa Google Cloud

Rada

Ważne jest, aby planować krótkoterminowe cele, które pozwolą stopniowo zbliżyć się do tego głównego. Każdy z nich powinien być wart Twojej ciężkiej pracy, a każdy kolejny etap powinien się zgadzać z głównymi planami.

Kiedy warto odpuścić?

Nawet przy tak idealnym planie może nas spotkać sytuacja, w której będziemy mieli wątpliwości, czy dążyć dalej do celu czy może odpuścić. Według Greene istnieją tylko dwie sytuacje, w których może sobie pozwolić na rezygnację z celu.

Pierwszy, to jest moment, w którym już nie czujemy ekscytacji swoim celem lub pracą.

Jeśli twój umysł jest zmęczony myśleniem na dany temat i o tym konkretnym celu, to znaczy, że nie ma sensu tracić na niego czasu. To sygnał, że trzeba znaleźć coś innego, co będzie cię ekscytować.

Drugi, to sytuacja, w której ktoś, kto ma nad Tobą władzę, stoi Ci na drodze.

Jeżeli szef lub manager wysokiego szczebla nalega na obranie taktyki, która twoim zdaniem jest błędna, i nie jesteś w stanie mu tego wyperswadować lub obejść jej, wtedy być może czas na zmianę.

Warto jednak pamiętać, że rezygnacja z celu nie oznacza braku kolejnych.

Ale z drugiej strony możesz uwolnić się od czegoś, co straciło na atrakcyjności, i rozpocząć kolejną, ciekawą przygodę – dodaje Greene
+
Udostępnij: