Steve Jobs – jakie stosował rodzaje manipulacji, aby osiągnąć swój cel?

Ciężka praca jest drogą do sukcesu. Steve Jobs jest przykładem na to, że można osiągnąć swoje marzenia i cele, ale trzeba też się zmierzyć z problemami. To powoduje, że jest się zmuszonym sięgnąć po manipulację. Biografia „Steve Jobs” Waltera Isaacsona przedstawia niektóre techniki manipulacji, które stosował Jobs. Dowiedz się na czym one polegały!

Bądź szczery

Nie każdego stać na szczerą wypowiedź, a to dlatego, że boimy się reakcji innych. Słowa czasami mogą brzmieć brutalnie, ale dają one prawdziwe poparcie innych. W ten sposób ludzie zaczynają ufać, mimo że prawda nie zawsze jest przyjemna. Wiedzą jednak, że nie okłamiesz ich i zawsze mogą liczyć na prawdziwe słowa. To daje wiarę i ludzie podążają za Tobą.

Czyjeś pomysły należą do Ciebie

Wiadomo, że nie zawsze mamy rację. Tak samo nie zawsze miał rację Jobs, ale potrafił tak przedstawić całą sytuację, że inni już nie wiedzieli gdzie jest prawda. Ludzie z czasem zapominają i nie wiedzą, że ten pomysł był tak naprawdę ich.

Nie przestawaj opowiadać o swoich pomysłach

Pasja i mówienie o niej non stop jest jednym ze sposobów Jobsa, aby osiągnąć sukces. Kiedy ludzie widzą jak zafascynowany jesteś swoim pomysłem do takiego stopnia, że potrafisz godzinami o tym mówić, to będą Ciebie w tym wspierać. Zaczną wierzyć, że to ma sens i będą starali się zmienić słowa w czyn.

Komplementuj innych

Każdy uwielbia słyszeć miłe słowa na własny temat. Każdy będzie patrzył się na Ciebie inaczej, jeśli będą wiedzieć, że ich doceniasz i szanujesz ich pomysły. Z czasem będą chcieli więcej i więcej, a więc zaczną starać się o kolejne miłe słowa. W efekcie ciężej i dokładniej pracują, aby usłyszeć słowa aprobaty.

Zapomnij o kompromisach

Kompromisy dają sygnał, że zawsze można porozmawiać i wynegocjować inne zasady, co zajmuje więcej cennego czasu. Jobs wiedział co chce i każdy w firmie miał świadomość, że nie mogą liczyć na kompromis. Dlatego robili wszystko perfekcyjnie, aby Jobs był całkowicie zadowolony.

+
Udostępnij: