• Okładka artykułu Niepowodzenia – wykorzystaj je na swoją korzyść!
  0
  11 Lip 2019

  Niepowodzenia – wykorzystaj je na swoją korzyść!

  • #rzeczywistość
  • #niepowodzenia
  • #charakter
  • #życie
Niepowodzenia i porażki towarzyszą nam na każdym kroku. Jest to nieodłączna część naszego życia. Zazwyczaj jednak traktujemy to, jako coś złego. W rzeczywistości są one nam potrzebne i stają się początkiem do szczęścia. Jak to możliwe?

Budują charakter

Niepowodzenia nie są przyjemnym doświadczeniem, ale stanowią dla nas najlepszą nauczkę. Dostrzegamy różne barwy rzeczywistości i zaczynamy się do nich dostosowywać. Jesteśmy w stanie przewidywać niektóre sytuacje, a to jest efekt naszej rozbudowanej osobowości. Porażki są lekcją, która wystawia nas na próbę i pozwala jeszcze bardziej się rozwijać.

Dno jest początkiem szczęścia

W życiu dostosowujemy się do otoczenia i zapominamy, aby dążyć za swoimi marzeniami. Z czasem nasze zamiłowania ulegają zamazaniu i zaczynamy funkcjonować jedynie w szarym życiu. Porażka, mimo że na pierwszy rzut oka jest czymś najgorszym, w rzeczywistości stanowi dla nas nową otwartą furtkę w stronę swoich marzeń. Możemy zacząć wszystko od nowa – tak, jak zawsze tego chcieliśmy i marzyliśmy.

Niepowodzenia to oznaka siły

Kto nie ryzykuje, ten nie żyje. Każdy doskonale zna takie powodzenie i jest w nim nieco prawdy. Życie opiera się na podejmowaniu decyzji i wykonywaniu kroków. Jeśli jednak nie mamy w sobie wystarczająco dużo siły i odwagi, to pozwalamy światu za nas decydować. To natomiast sprawia, że przestajemy żyć według własnych zasad. Siła i odwaga pozwalają natomiast spojrzeć w przyszłość, mimo lęku i strachu, który nam towarzyszy. Niepowodzenia i porażki będą występować, ale jest to znak, że próbujemy i nie poddajemy się.

Spójrz na inne możliwości

W chwili porażki bardzo często zamykamy się w sobie i pogrążamy w smutku. Jesteśmy ukierunkowani na jeden pomysł i jeśli on nam nie wyjdzie, to mamy wrażenie, że nic nam nie zostało. Świat jest jednak pełen możliwości i wystarczy spojrzeć w inną stronę, aby zobaczyć otwarte dla nas drzwi. Niektóre możliwości będą wymagały od nas większej pracy i wysiłku oraz zabiorą nam więcej czasu, ale nadal są i czekają, aby być wykorzystane.

Lekcja o szacunku do własnych wad

Nie ma człowieka idealnego. Każdy z nas posiada swoje dobre i złe strony. Musimy je jednak zaakceptować i uszanować. Przekonanie, że jesteśmy wszechwiedzący i wszystko potrafimy, jest bardzo zgubne, a w takim przypadku porażka będzie jeszcze bardziej bolesna. Szacunek do swoich własnych słabości i wad oraz pokora pozwalają stać się jeszcze silniejszym i gotowym na rzeczywistość.

Niepowodzenie częścią rzeczywistości

Przede wszystkim musimy zaakceptować fakt, że niepowodzenia są częścią naszego życia i nic nie możemy na to poradzić. One będą nas spotykać, ale nie oznacza to wcale, że całkowicie powinniśmy się w nich pogrążać. Są przykrym doświadczeniem i mogą odebrać nieco siły, ale na tym jeszcze nie koniec i musimy iść do przodu. Walka o swoją rzeczywistość jest tym, na co każdy z nas zasługuje i ma całkowite prawo.