• Okładka artykułu Zmiany wpływające na życie – dlaczego powinno się je dokonywać chociaż raz w roku?
  7
  04 Sie 2019

  Zmiany wpływające na życie – dlaczego powinno się je dokonywać chociaż raz w roku?

  • #zmiany
  • #życie
  • #człowiek
Zmiany potrafią wpłynąć na nasze życie w mniejszym lub większym stopniu. Od nas jednak zależy, czy ten wpływ będzie miał pozytywny, czy może jednak negatywny efekt. Zapominamy, że zmiany dokonywane są przez nasze decyzje. To my mamy zatem wpływ na ich rozwój oraz efekt.

Zmiany

Wielu z nas unika tego, co jest nieznane. Mało kiedy decydujemy się na zmiany, które mogą zmienić nasze życie. Wolimy pozostać w naszej strefie komfortu, jednocześnie marząc o czymś, czego ostatecznie nie dokonamy ze strachu przed nieznanym. Poznaj przyczyny, dla których mimo wszystko powinniśmy dokonywać zmian chociaż raz w roku.

Wszystko się zmienia

Dosłownie. To, co było kiedyś, wygląda zupełnie inaczej dzisiaj. To, co kiedyś było nieznane, dzisiaj nie możemy się bez tego obejść. Wszystko dookoła nas ulega zmianie – ludzie, przyroda, technologia, wiedza. Musimy zatem nadążyć nad tymi zmianami, a więc należy wyjść ze swojej bezpiecznej bańki stabilnego życia i podjąć się zmian.

Zaczniesz patrzeć się na życie z innej perspektywy

Zmiany wzbogacają nas o doświadczenia, a więc automatycznie zmienia się nasza perspektywa, patrząc się na wiele spraw. Wychodząc ze swojej strefy komfortu, uczymy się nowych rzeczy, a nasz lęk staje się coraz mniejszy. To natomiast ma wpływ na to, w jaki sposób widzimy swoje życie.

Życie nabiera kolorów

Dla niektórych rutyna w życiu jest całkowicie wystarczająca. Znają swój plan dnia i tak czują się najbezpieczniej. Życiowe zmiany pozwalają jednak na wprowadzenie dodatkowych barw do tego, co mamy obecnie. Zaczyna dziać się coś innego i dopiero wtedy dostrzegamy, że tak naprawdę byliśmy znudzeni tym, co mieliśmy. Przyzwyczajenie do rutyny zamyka nam oczy na jakość naszego życia.

Nabierasz doświadczenia

Wiadome jest, że zmiany uczą nas nowych rzeczy, a więc nabieramy więcej doświadczenia. To natomiast możemy wykorzystać w wielu innych życiowych sytuacjach, co ułatwi nam wiele spraw i nie będziemy musieli przejmować się rzeczami, które wcześniej sprawiały nam problem.

Zmiany mogą mieć duży wpływ, ale dzięki nim zaczynamy żyć swoim życiem. Możemy poczuć się młodo, niezależnie i swobodnie, jeśli tylko zerwiemy z siebie łańcuchy, które sami na siebie założyliśmy.