Słyszeliście kiedyś powiedzenie, że karma wraca? Jest to jedno z życiowych praw, które bardzo często się spełnia i mimo że nie każdy w to wierzy, to i tak ma z tym do czynienia. W naszym życiu istnieje wiele takich praw, które codziennie doświadczamy. Z początku może wydawać się do absurdalne i śmieszne, ale po głębszym zastanowieniu dostrzeżesz, że jest w tym sens i prawda.

1. Wszystko ma swoją cenę

Bez względu na to, jaką ścieżkę wybieramy w swoim życiu, za wszystko w pewien sposób będziemy musieli zapłacić. Jeśli wybierasz niesamowitą karierę, to kosztem może być życie prywatne. Jeśli decydujesz się na lenistwo, to ceną będzie kariera. Przy każdym wyborze jest coś do zapłacenia, ale to od nas zależy, jak wysoka i dotkliwa będzie cena.

2. Efekt domina

Jeśli dzieje się w naszym życiu coś negatywnego, to nagle pojawiają się kilka innych problemów. Mamy wtedy wrażenie, że cały świat wali nam się na głowę. Prawdą jest, że przez jedno wydarzenie możemy zaniedbać kilka innych, co następnie przynosi swoje skutki. Niemniej jednak w tej sytuacji to my jesteśmy tym dominem, które popycha kolejne pionki w naszym życiu. Nic nie dzieje się samo z siebie.

3. Równowaga

Jeśli chcemy żyć pełnią życia, marzymy o spokoju, równowadze i harmonii, to nie osiągniemy tego, jeśli w naszym sercu będzie burza. Aby prowadzić spokojne życie, musimy na początku uporządkować serce i umysł oraz wprowadzić harmonię w nas samych. Tylko wtedy będziemy w stanie w całości cieszyć się życiem.

4. Źródło problemu

W tej sytuacji dużą rolę odgrywa pokora i umiejętność refleksji nad swoim własnym zachowaniem. W tym przypadku chodzi o to, że jeśli masz problem z każdym w swoim otoczeniu, to jest to sygnał, że problem leży w tobie.

5. Otoczenie

Nasz świat wygląda w taki sposób, w jaki sami go budujemy. Wszystko wywodzi się z naszego wnętrza, a więc doświadczamy i otaczamy się tym, co tak naprawdę trzymamy w sercu. Jeśli zatem nie jesteś zadowolony ze swojego zewnętrznego świata, to przyszedł czas, aby bardziej skupić się na swojej wewnętrznej strefie.

6. Karma

Jest to wszystkim bardzo znane prawo, ale nie każdy do końca rozumie, o co w nim chodzi. Wielu uważa, że jeśli zrobimy coś złego, to karma powraca w tej samej formie. Jest to jednak błędne myślenie. Karma wraca w różnych formach i w innym czasie. W przypadku dobrej karmy to też nie jest takie oczywiste. Jedynie bezinteresowne dobre uczynki sprowadzą dobrą karmę. Jeśli robimy coś na pokaz lub mamy w tym swój własny cel, to nie jest to wtedy szczere.

7. Przyciąganie

W tej sytuacji ściągamy na siebie to, co odczuwamy i myślimy. Pesymizm przyciąga negatywne rzeczy, optymizm przyciąga pozytywne. Jeśli skupiamy się na tym, że coś pójdzie źle, że coś nam się nie uda lub osiągniemy porażkę, to tak faktycznie się stanie. Jeśli jednak patrzymy się na daną sytuację w pozytywny sposób i wierzymy, że coś nam się uda, to osiągniemy sukces.

8. Znajomości

Nikt nie pojawia się w naszym życiu przez przypadek. Każda z osób, która wkroczyła do naszego życia, miała za zadanie czegoś nas nauczyć. Tak samo dzieje się w przeciwnym kierunku. Kiedy pojawiamy się w życiu kogoś innego, to jest w tym pewien cel. Jeśli mamy do czynienia z osobami, które zostały, to one również nie są przypadkiem. Otaczamy się tymi, którzy posiadają podobne charaktery, poglądy i wartości.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img