Od wieków ludzie interpretowali sny i doszukiwali się w nich ukrytych znaczeń. Chcieli dowiedzieć się, jaki mają związek z naszym życiem i czy mogą zapowiadać przyszłość. Jak interpretować pojawiające się sny?

Skąd się biorą sny?

Marzenia senne powstają podczas snu i kształtują się w fazie REM. Wtedy nasz mózg jest najbardziej aktywny w ciągu doby i przetwarza oraz zapamiętuje wszystkie informacje, z którymi się wcześniej zetknął. Sen to odmienny stan fizjologiczny, w którym nasza świadomość zanika.

Co oznaczają sny?

Ludzie od wieków starali się poznać znaczenie snów i odczytać z nich wskazówki dotyczące przyszłości i codziennych zdarzeń. Jeśli zastanawiamy się, co oznacza konkrety sen, odpowiedzi warto poszukać w senniku. Tam znajduje się mnóstwo opisów zjawisk, symboli, rzeczy i osób, które pojawiają się naszych marzeniach sennych. Być może znajdziesz tam cenne odpowiedzi…

Odczytywanie snów

Powszechnie wierzy się, że sny powinniśmy odczytywać na opak. Jeśli śni nam się smutek, oznacza to szczęście, bieda- bogactwo, zdrowie- chorobę.

Odzwierciedlenie naszych lęków

Sny mogą stanowić odzwierciedlenie naszych lęków, czasem takich, które głęboko skrywamy. Stres, niepokój, strach i inne problemy, mogą powracać do nas podczas snu w postaci koszmarów. Nie powinniśmy ich na siłę zapominać lub wypierać, a spróbować zrozumieć czego dotyczą. To może pomóc rozwiązać nam nasze problemy.

Zwracają na coś uwagę

Jeśli nasze sny często się powtarzają i do nas wracają, może to oznaczać, że zwracają uwagę na coś z czym mierzymy się na jawie. Takie sny to znak, że nie możemy sobie z czymś poradzić, przeżywamy wewnętrzny konflikt lub doświadczyliśmy jakieś traumy, której nie przepracowaliśmy. Jeśli się z tym nie zmierzymy, sny z nami pozostaną.

Wskazują na nasze pragnienia

Sny mogą także wskazywać na nasze ukryte pragnienia, które na co dzień wypieramy ze swojej świadomości. Mogą być symbolem naszych skrywanych uczuć do kogoś, fantazji seksualnych lub chęci zmiany swojego życia.

Interpretacja snów

Sny można interpretować na wiele sposobów. Jedno jest pewne- niektóre z nich mogą być cennym źródłem wiedzy o nas samych…

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img