Zależy Ci, żeby zrobić na kimś dobre wrażenie? Chcesz pokazać się z jak najlepszej strony? Oto pięć sposobów, które Ci w tym pomogą!

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz!

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, dlatego warto zaprezentować się z jak najlepszej strony. Udowodniono, że o pierwszym wrażeniu znacznie bardziej decydują pozawerbalne sygnały, niż słowa.

W procesie komunikacji, jedynie 7% stanowią informacje przekazywane za pomocą słów, pozostałe 38% to brzmienie głosu, a aż 55% to zachowania niewerbalne.

Oznacza to, że komunikacja niewerbalna, czyli mowa ciała, mimika, gesty, czy kontakt wzrokowy, stanowią aż 93% całego przekazu! Dlatego podczas pierwszego spotkania z kimś pamiętaj o kilku sztuczkach!

Pięć sposobów na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia

Przedstawiamy pięć sposobów, które pomogą Ci pokazać się z jak najlepszej strony!

Zadbaj o odpowiednie nastawienie

Zanim zdecydujesz się przedstawić lub do kogoś podejść, zadbaj o swoje nastawienie. Jeśli czujesz się zestresowany, pomyśl o czymś relaksującym i przyjemnym, oddychaj głęboko, powoli policz do 10. i postaraj się uspokoić. Opanowanie, cierpliwość, uprzejmość, przyjazne i otwarte nastawienie zjedna do Ciebie innych.

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Utrzymywanie kontaktu wzrokowego z rozmówcą oznacza zainteresowanie, pozytywne lub negatywne. Patrząc komuś w oczy podczas rozmowy okazujesz otwartość, uwagę i chęć podtrzymania konwersacji.

Uśmiechaj się

Szczery i sympatyczny uśmiech oznacza spokój, opanowanie i relaks w towarzystwie drugiej osoby. Symbolizuje dobre samopoczucie, brak napięcia i stresu. Dlatego pamiętaj o tym, żeby się uśmiechać, gdy rozmawiasz z kimś po raz pierwszy!

Popracuj nad odpowiednią postawą

Otwarte ramiona świadczą o otwartej postawie ciała. Takie osoby postrzegani są jako przyjazne, pozytywnie nastawione i opanowane, tworzące wokół siebie poczucie bezpieczeństwa. Nie krzyżuj ramion podczas rozmowy, pamiętaj o tym, żeby pozostały otwarte.

Naśladuj gesty i mimikę

Naśladowanie gestów, min i tonu głosu innej osoby świadczy o tym, że rozmowa idzie dobrze, lub chcemy zyskać sympatię i akceptację rozmówcy. Powtarzanie gestów, odbijanie ich jak lustro sprawia, że jesteśmy lepiej odbierani przez drugą osobę.

Udostępnij:

Sklep