"Śmierć jest częścią życia tak jak narodziny." Aleksandra Hamkało rozmawia o niej z dziećmi

Aktorka Aleksandra Hamkało w niezwykle szczerej rozmowie w ramach podcastu „Tak Mamy!” opowiada, że w jej rodzinie nie ma tematów tabu. Rozmawia z dziećmi o wszystkim, porusza nawet trudne kwestie, ponieważ uważa, że "śmierć jest częścią życia tak jak narodziny."

  Rozmowa o macierzyństwie z Aleksandrą Hamkało

  Aleksandra Hamkało to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana z takich filmów jak m.in. Big Love, Sala samobójców, Ziarno prawdy, Gotowi na wszystko. Exterminator, Miszmasz, czyli kogel-mogel 3 oraz Konic świata, czyli kogel-mogel 4.

  Na co dzień związana jest z Filipem Kalinowskim, z którym w 2012 roku wzięła ślub. Razem wychowują 5-letnią córkę i 2-letniego syna. Choć rzadko udziela wywiadów i stroni od publicznego mówienia o swoim życiu prywatnym, ostatnio wzięła udział w podcaście „Tak Mamy!”.

   „Tak mamy!” POSŁUCHAJ PODCASTU

  W niezwykle szczerej rozmowie aktorka mówi, że:

  Żyje w zgodzie ze sobą. W jej rodzinie nie ma tematów tabu. Nie ukrywała przed najbliższymi depresji. Tłumaczy dzieciom, że każdy kiedyś odchodzi. Z drugiej strony pokazuje im także, jak cieszyć się codziennością.

  Posłuchaj podcastu z Aleksandrą Hamkało:

  Aktorka nie unika trudnych tematów w  rozmowach z dziećmi

  W ramach podcastu „Tak Mamy!”, aktorka opowiadała o macierzyństwie i wyznała, że nie unika poruszania z dziećmi trudnych tematów. Rozmowy o śmierci, czy pogrzebach nie stanowią dla niej tabu. Oczywiście prowadząc je, pamięta o etapie, na którym w danym momencie są jej pociechy.

  "Śmierć jest częścią życia tak jak narodziny."

  Aktorka podzieliła się z słuchaczami pewną sytuacją z życia. Dotyczyła ona tego, czy powinna zabrać dzieci na pogrzeb:

  Czy brać dziecko na pogrzeb? I niektórzy mówią: "Jak to? Przecież to takie smutne wydarzenie, to może lepiej nie bierz go na ten pogrzeb, będzie miało z głowy, nie będzie tego przeżywać, że ci ludzie tak płaczą, to jest strasznie dramatyczne”.

  Jej zdanie na ten temat jest odmienne:

  Śmierć jest częścią życia tak jak narodziny. Ludzie umierają, ludzie z różnych powodów są smutni i przychodzi taki moment, że ktoś z twojej rodziny, przyjaciół umiera i to dla mnie normalne, że dziecko bierze w tym udział razem ze mną.

  Warto poruszać takie kwestie w rodzinie

  Hamkało uważa, że z dziećmi warto poruszać trudne kwestie i już od najmłodszych lat uczyć je, jak mają sobie radzić z różnymi emocjami:

  Bo jak ono później ma się zmierzyć w dorosłym życiu w tym wszystkim, jeśli ja nie pokażę mu, w jaki sposób ja się z tym mierzę.

  ZOBACZ TAKŻE: 13 cytatów z książki „Gwiazd naszych wina”, które potrafią poruszyć serce

  Udostępnij: