Naukowcy z Toll Free Forwarding stworzyli symulację tego, jak człowiek będzie wyglądał za 1000 lat. Ewolucyjne zmiany będą następować w wyniku nadmiernego korzystania ze zdobyczy technologii. Wizja badaczy nie tylko nie napawa optymizmem, a wręcz może przerażać!
Zgarbiona sylwetka, druga powieka i sms-owy szpon, to brzmi jak opis postaci z filmy science- fiction, lecz naukowcy zapewniają, że tak właśnie będą wglądać ludzie za tysiąc lat. Ewolucyjne zmiany w wyglądzie człowieka nastąpią na skutek technologii, a ściśle mówiąc, przez nadmierne korzystanie z jej zdobyczy.
Wpływ technologii na ewolucję człowiekaChoć technologia znacząco ułatwia wiele dziedzin życia, większość osób korzysta z niej zdecydowanie zbyt często. Już teraz ludzie spędzają wiele czasu przed komputerami, czy smartfonami, wpatrzeni w ich ekrany. Technologia wymusza prowadzenie określonego trybu życia- wielogodzinną, siedzącą pracę przy biurku, w pochylonej pozycji, blisko ekranu. Z technologii nadmiernie korzystają też najmłodsi. Ma to zgubny wpływ na ich psychikę i relacje społeczne oraz rozwój ruchowy. Naukowcy doszli do wnioski, że w przyszłości technologia może wpłynąć również na zmiany w wyglądzie.
ZOBACZ TAKŻE: Jak reaguje ciało kobiety na brak życia intymnego?
Wizja naukowców PRZERAŻA!Na potrzeby eksperymentu naukowcy stworzyli Mindy – wizualizację kobiety przyszłości z 3000 roku. Doszli do wniosku, że nadmierne korzystanie z technologii spowoduje wiele ewolucyjnych zmian: Oto niektóre z nich:
- Sylwetka kobiety przyszłości w efekcie lat patrzenia z góry na smartfony lub ekrany komputerów, będzie mocno pochylona, wręcz przygarbiona. Plecy wygięte w łuk pomogą jej efektywniej korzystać ze sprzętów.
- Z kolei grubsza szyja pomoże mocniej podtrzymywać pochyloną nad ekranem głowę.
- Na skutek ciągłego trzymania telefonu, zmieni się także budowa dłoni. Możliwe, że kciuk zacznie przypominać szpon, czyli będzie na stałe zagięty.
- Także ułożenie całej ręki może ulec zmianie: łokieć przez cały czas będzie zgięty pod kątem 90 stopni.
- Kobieta przyszłości będzie mieć drugą powiekę, ponieważ jej organizm w ten sposób będzie się bronił przed nadmierną ekspozycją na światło emitowane przez ekrany.
- To nie wszystko! Naukowcy przewidują, że ludzie będą mieć mniejsze mózgi, a aktywność niektórych zdolności poznawczych, może być ograniczona.