Najgorsze świąteczne prezenty. Na pewno nie chcesz ich znaleźć pod choinką!

Wielkimi krokami zbliżają się święta, więc wiele osób już teraz gorączkowo idealnych prezentów dla najbliższych. Zanim położymy podarek pod choinką, warto zastanowić się czy przeniesie on radość, czy być może rozczarowanie obdarowanej osobie. Przedstawiamy listę najgorszych gwiazdkowych prezentów!

  Lista najgorszych świątecznych prezentów! Na pewno nie chcesz ich znaleźć pod choinką! Zwierzęta

  Zwierzak pod choinką ZAWSZE jest złym pomysłem. Szczególnie jeśli nie mamy pewności, czy obdarowana osoba chce go dostać i czy sprosta opiece nad nim. Pamiętaj, że zwierzę to żywa istota, a nie zabawka. Dlatego nie powinniśmy wręczać takiego prezentu nikomu, zwłaszcza w ramach niespodzianki. Takie nieprzemyślane podarunki sprawiają, że tuż po Bożym Narodzeniu w schroniskach pojawia się wiele takich „nietrafionych prezentów”.

  Prezenty z podtekstem

  Zanim kupisz komuś dezodorant, depilator, szczoteczkę do zębów, czy bieliznę wyszczuplającą, dobrze się zastanów. Tego rodzaju prezentów po prostu nie wypada dawać, ponieważ sugerują obdarowanej osobie, że coś jest z nią nie tak i powinna się zmienić. Przez prezenty z podtekstem, możesz niechcący urazić obdarowaną osobę i sprawić jej dużą przykrość. Nawet jeśli nie miałeś nic złego na myśli, taki podarek może zrujnować świąteczną atmosferę.

  Prezenty z naklejoną ceną

  Wręczenie komuś prezentu z ceną to spora gafa! Takie podarki wpędzają w zakłopotanie nie tylko tego, kto je dostaje, ale też tego, kto daje. Pamiętaj o tym, żeby odkleić lub zamalować cenę, zanim komuś wręczysz świąteczny upominek.

  Pieniądze

  Podobnie wygląda sprawa z wręczaniem komuś pieniędzy w prezencie świątecznym. Taki podarek może być źle odebrany przez bliskie osoby. Może też oznaczać, że po prostu nie mamy innego pomysłu albo ochoty, żeby wymyślić coś lepszego. Pamiętaj, pieniądze możesz podarować komuś, tylko wtedy, gdy wiesz, że tego właśnie chce!

  Zabawki na baterie, bez baterii

  Zabawki na baterie bez dołączonych do nich baterii, to koszmar wielu rodziców, a przede wszystkim ogromna przykrość dla obdarowanych dzieci. Dlatego jeśli postanowiłeś dać maluchowi grającą, świecącą lub śpiewającą zabawkę, zadbaj o to, by do zestawu dołączyć pasujące baterie!

  Używane rzeczy

  Podarowanie komuś używanej, niepotrzebnej rzeczy, którą akurat mamy w domu, to nienajlepszy pomysł. Podobnie wygląda sprawa z nietrafionymi prezentami, które od kogoś otrzymaliśmy w przeszłości- przekazywanie ich dalej nie jest w dobrym guście. Jeśli posiadasz jakąś niepotrzebną rzecz, prościej będzie wystawić ją na aukcję lub oddać potrzebującym.

  ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego wiele osób nie lubi Świąt Bożego Narodzenia?

  Udostępnij: