Pełnia Robaczego Księżyca: wiele osób przez nią nie zaśnie!

Pierwsza wiosenna pełnia w marcu tuż tuż... Pełnia Robaczego Księżyca przypadnie we wtorek 7 marca o godzinie 13.40. Lecz naturalny satelita Ziemi będzie doskonale widoczny zarówno w nocy z poniedziałku na wtorek, jak i z wtorku na środę. Dowiedz się, co niezwykłego jest w tym zjawisku. Jak pełnia wpłynie na człowieka?

  Pełnia Robaczego Księżyca: wiele osób dziś nie zaśnie!

  W pierwszym tygodniu marca będziemy świadkami wyjątkowego zjawiska astronomicznego. Pierwsza wiosenna pełnia księżyca w 2023 roku, zwana Robaczym Księżycem, będzie miała miejsce już niebawem!

  Kiedy wypada Pełnia Robaczego Księżyca?

  Wiosenna pełnia wypada w pierwszym tygodniu miesiąca, a dokładnie 7 marca o godzinie 13.24. Widoczność Księżyca będzie zależeć od warunków pogodowych, lecz w przypadku bezchmurnego nieba, obserwacje będą możliwe przez całą noc. Aby móc cieszyć się obserwacją jedynego naturalnego satelity ziemi, najlepiej poczekać do wieczora i udać się w oddalone od świateł miejsce.

  Skąd się wzięła ta nazwa?

  Inne nazwy marcowej pełni to Skrzypiąca Pełnia, Klonowa lub Sokowa Pełnia Księżyca. Jednak najbardziej znana jest jako Pełnia Robaczego Księżyca. Jej nazwa ma związek z przyrodą i stanowi zapowiedź wiosennych zmian w naturze. Wraz ze wzrostem temperatur i większą ilością światłą słonecznego, zwiększa się również aktywność wielu owadów, stąd właśnie Robacza Pełnia.

  ZOBACZ TAKŻE: 7 oznak, że zostałeś wychowany przez bardzo krytycznych rodziców

  Jak Pełnia Robaczego Księżyca wpłynie na człowieka?

  Księżyc wpływa na wiele aspektów życia na Ziemi, m. in. steruje mechanizmem przypływów i odpływów mórz i oceanów, a w przeszłości wyznaczał kalendarz rolniczy. To nie wszystko, ponieważ wiele osób wciąż wierzy w jego magiczną moc i w to, że oddziałuje na nasze życie i zdrowie!

  Astrologowie ostrzegają, że szczególnie wrażliwe osoby mogą odczuwać sutki tego zjawiska nawet kilka dni przed, jak i kilka dni po całkowitej pełni. Dla wielu osób będzie to szczególnie trudny czas, które przyniesie niepokój, rozdrażnienie oraz nerwowość. Ciężej będzie się skoncentrować i możemy mieć trudności z jasnym myśleniem.

  To zjawisko silnie oddziałuje na nasze emocje, powodując wahania nastrojów, nadmierne pobudzenie lub psychiczny spadek formy, w tym stany depresyjne i lękowe. Sporo ludzi będzie też uskarżać się na problemy ze snem. Pełnia wywołuje trudności z zasypianiem, a nawet bezsenność.

   

   

  Udostępnij: