Astrolog radzi, jak przywitać wiosnę z dobrą energią!

Astronomiczna wiosna właśnie się rozpoczyna. Dziś równonoc wiosenna, czas gdy po zimie wszystko budzi się do życia, a w nas wstępuje dobra energia. Jak sprawić, by wiosna zaczęła się dla nas kwitnąco? Astrologowie podpowiadają, co zrobić!

  Kiedy jest pierwszy dzień wiosny?

  Wiosna jest czasem ożywienia natury, kiedy po zimowej hibernacji rośliny zaczynają budzić się do życia, a zwierzęta rozpoczynają swoje rytuały. Także ludzie czują przypływ nowej energii i większej chęci do życia. Kiedy jest pierwszy dzień wiosny? Odpowiedź nie jest wcale tak oczywista, jak mogłoby się wydawać! Wszystko dlatego, że kalendarzowa wiosna wcale nie musi pokrywać się z datą tej astronomicznej. W rzeczywistości, w różnych regionach na Ziemi wiosna może rozpoczynać się w różnych porach, zależnie od lokalnego klimatu i warunków meteorologicznych.

  Astronomiczna wiosna 2023

  Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zawsze przypada 21 marca. Natomiast astronomiczna wiosna w 2023 roku na półkuli północnej rozpocznie się już 20 marca o godzinie 22:24. Zatem pozostało niewiele czasu, aby w nową porę roku wejść z dobrą energią!

  ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego warto być w związku z Baranem?

  Jak przywitać wiosnę z dobrą energią?

  Na portalu astromagia.pl możemy przeczytać, jak odpowiednio przywitać wiosnę, aby w naszym życiu zaszły korzystne zmiany. Zastosuj się do poniższych wskazówek wróżki Bereniki, a nadchodzące miesiące przyniosą ci wiele radości!

  *

  W pierwszy dzień wiosny zapomnij o kłótniach! O sprzątnięciu piwnicy, domu i pawlaczy (które symbolizują podświadomość, świadomość i nadświadomość), wyrzuceniu śmieci, zepsutych urządzeń, porwanych ubrań itp. nawet nie będę wspominać, bo to wszyscy wiemy.

  *

  Przypominam jednak o przemyciu podłóg i szyb oraz luster wodą zmieszaną z łyżką octu i naparem z szałwii lub werbeny. Taka woda zdejmie warstwę zastałej bądź niekorzystnej energii pamięci, powstałej po kłótniach, cierpieniu czy złych myślach zawistnych osób, które nas odwiedzały w minionym roku.

  *

  Dobrze jest też zrobić małe przemeblowanie albo chociaż zmienić kolory wystroju, np. poduszkami, zasłonami. Ustawić nowe kwiaty – cokolwiek, co odświeży wygląd domu i da wrażenie nowości. To niesamowicie pobudza energię psychiczną człowieka.

  *

  W pierwszy dzień wiosny odpraw prosty rytuał oczyszczania. W każdym pokoju zapal woskową świeczkę, mówiąc: „Oto płomień czystej energii wypala całe zło, jakie nagromadziło się w ścianach tego pomieszczenia, oczyszcza je, robiąc miejsce na dobro i obfitość. Tak się stanie.” Pozwól świeczkom się wypalić. Przez kolejne tygodnie utrzymuj porządek w mieszkaniu, używaj olejków zapachowych, a wkrótce zauważysz zmiany w swoim życiu.

   

  Udostępnij: