Wyż Vera nad Polską! Zmiany w pogodzie będą znaczące

Przed kilkoma dniami nad Polską pojawił się cyklon Dawid, który spowodował drastyczną zmianę pogody w niektórych rejonach kraju. Skutki tej zmiany były szczególnie widoczne w pięciu województwach, gdzie odnotowano wysokie opady deszczu, gwałtowne burze oraz lekkie ochłodzenie.

Trudno nie zgodzić się z tym, że po chłodnych miesiącach, wielu Polaków z utęsknieniem czeka na poprawę pogody, słońce oraz wysokie temperatury.

Kilka dni temu nad Polską pojawił się Cyklon Dawid, który przyniósł pogorszenie się pogody, a zmiany odczuwali głównie mieszkańcy pięciu województw - lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego oraz śląskiego. Nad południową oraz zachodnią częścią Polski pojawiły się gwałtowne burze, nagle opady deszczu, miejscami gradu, a także ochłodzenie.

Wyż Vera pojawi się nad Polską

Aktualnie synoptycy prognozują, że do Polski zbliża się ogromny wyż Vera, który będzie dominować nad połową obszaru Europy. Zmiany pogodowe w kraju będą odczuwalne już w najbliższy weekend.

Wraz z nadejściem wyżu Vera możemy się spodziewać poprawy pogody, przejawiającej się w rozpogodzeniu i wzroście temperatury. Już w nadchodzący weekend większość kraju będzie cieszyć się temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza, a w niektórych miejscach termometry mogą nawet wskazać 25 stopni Celsjusza. Niemniej jednak, noce i poranki nadal będą chłodne. Przewiduje się, że w tym okresie nie powinny wystąpić opady deszczu.

Antycyklon Vera zastąpi Cyklon Dawid

Antycyklon, zwany również wyżem, który nadciąga nad Polskę, zastąpi cyklon Dawid. Jest to obszar atmosferyczny o wysokim ciśnieniu, w którym powietrze opada w dół, a chmury się rozpraszają. Antycyklon zazwyczaj przynosi dobre warunki pogodowe, takie jak słoneczną pogodę, niewielką chmurność i niskie prawdopodobieństwo opadów.

Antycyklony mogą utrzymywać się przez dłuższy czas, przynosząc stabilną pogodę na wiele dni lub nawet tygodni.

Według meteorologów najbliższy weekend będzie w Polsce ciepły i przyjemny, dlatego zachęcamy do aktywnego spędzania czasu.

Udostępnij: