Zostawili niemowlę w rozgrzanym samochodzie i poszli na mszę!

Tego dnia ponad 27 stopni Celsjusza w cieniu. Mimo tego rodzice zostawili 11-miesięczną córeczkę w samochodzie, a sami poszli do kościoła na mszę. Gdy wrócili dziewczynka już nie żyła… „Samochód latem to śmiertelna pułapka” – ostrzegają eksperci.

Zostawili niemowlę w rozgrzanym samochodzie i poszli ma mszę!

Do wypadku doszło w ubiegłą niedzielę w Palm Bay na Florydzie (USA).  Rodzice zostawili 11-miesięczną córeczkę w samochodzie, a sami poszli do kościoła na mszę. Zniknęli na 3 godziny, a w tym czasie ich dziecko powoli umierało w rozgrzanym samochodzie… Gdy wrócili z kościoła, dziewczynka już nie żyła.

Mario Augello, komendant policji w Palm Bay skomentował tragedię:

To był nieszczęśliwy wypadek, ślemy kondolencje i modlitwy dla rodziny.

Rodzicom na razie nie postawiono zarzutów, jednak w sprawie śmierci dziewczynki prowadzone jest śledztwo.

ZOBACZ TAKŻE: https://cytaty.pl/czlowiek/74493,nie-zyje-32-letni-polski-aktor-te-sowa-przychodza-nam-z-wielkim-trudem-bolem-i-niedowierzaniem.html 

W ten sposób umiera nawet kilkadziesiąt dzieci rocznie…

Niestety pomimo nagłaśniania takich przypadków w mediach, takie wypadki wciąż się zdarzają! Jak informuje portal KidsandCars.org, w USA rocznie, na skutek pozostawiania dzieci w nagrzanych autach,  umiera średnio 37 maluchów. Statystki mówią, że najczęściej dzieje się tak, bo rodzice po prostu zapominają o tym, że w samochodzie mają dziecko…

Do Ilu stopni Celsjusza nagrzewa się samochód latem? „To śmiertelna pułapka”

Nie wszyscy wiedzą o tym,  że w ciągu jednej godziny wnętrze auta może nagrzać się aż do 47 stopni Celsjusza! Eksperci z Uniwersytetu Stanforda przestrzegają, że niektóre elementy wnętrza mogą osiągnąć jeszcze wyższą temperaturę! Na przykład fotele nagrzewają się do 51 stopni Celsjusza, kierownica osiąga 53 stopnie, a deska rozdzielcza aż 69 stopni. Samochód zaparkowany w letni dzień w pełnym słońcu staje się przez to śmiertelną pułapką.

Na portalu motofakty.pl możemy przeczytać:

„Szybkość z jaką samochody mogą się nagrzewać jest bardzo niebezpieczna. Dlatego gdy temperatura zewnętrzna przekracza 20 stopni Celsjusza, nie powinniśmy zostawiać dziecka ani zwierzęcia w zaparkowanym samochodzie. W przeciwnym razie, stopniowo będzie zwiększała się ich temperatura ciała, ponieważ nie są w stanie wystarczająco szybko utracić ciepła, co może doprowadzić do udaru cieplnego, a nawet śmierci. Także od rodzaju auta zależy szybkość z jaką ono się nagrzewa. Mały samochód miejski zdecydowanie szybciej niż kombi lub minivan osiągnie wysoką temperaturę.”

Udostępnij: