Niebawem płatny WhatsApp! Za te usługi trzeba będzie zapłacić!

W ciągu najbliższych dwóch tygodni, użytkownicy WhatsApp będą mogli korzystać z komunikatora bez opłat. Po tym okresie, jednakże, za korzystanie z jednej z funkcji aplikacji, należącej do firmy Meta, będzie wymagana opłata. Jak donosi serwis telepolis.pl, płatna stanie się usługa tworzenia kopii zapasowych.

Do tej pory WhatsApp umożliwiał bezpłatne przechowywanie kopii zapasowych zawierających historię czatów i przesyłane pliki na Google Drive. Ta sytuacja ulegnie zmianie.

Płatne usługi na komunikatorach

Meta, która jest właścicielem WhatsAppa, rozszerza swoją politykę płatności na kolejne platformy komunikacyjne. Użytkownicy Facebooka i Instagrama niedawno otrzymali informacje o możliwości wykupienia abonamentu, by uniknąć reklam na tych platformach. W przeszłości Facebook zapewniał, że jego usługi będą zawsze darmowe, co podkreślano banerem na stronie startowej. Jednak ten komunikat zniknął w 2019 roku, sygnalizując zmiany w strategii firmy.

Płatne kopie zapasowe w WhatsApp

Zmiany mają zostać wprowadzone od następnego miesiąca i początkowo będą dotyczyły użytkowników testowej wersji WhatsApp beta. Inni użytkownicy poczują zmiany od 2024 roku.

Od grudnia tego roku, za przechowywanie danych przekraczających standardowy limit 15 GB w chmurze, użytkownicy będą musieli uiścić opłatę. Standardowy limit pozostanie darmowy.

Użytkownicy What’s up będą mieli do wyboru trzy rodzaje subskrypcji. Różnić się będą między sobą pojemnością, a dostępne będzie:

  • 100 GB,
  • 200 GB,
  • 2 TB.

 

Najmniejszy pakiet o pojemności 100 GB będzie dostępny za 8,99 zł miesięcznie. Użytkownicy, którzy zdecydują się na korzystanie z bezpłatnej wersji, będą musieli regularnie usuwać zapisy rozmów i przesłane pliki, aby nie przekraczać dostępnego limitu.

Płatny Facebook i Instagram

Warto wspomnieć, że w ostatni,m czasie spore zameiszanie wywołało wprowdzenie opłat na Facebooku. 

Możliwość zakupu Meta Verified w naszym kraju pojawi się w nadchodzących tygodniach, a usługa będzie kosztowała miesięcznie 65 zł przy zakupie w przeglądarce lub 80 zł przy zakupie w aplikacji mobilnej na iOS i Androida.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny Facebooka w Polsce

Udostępnij: