Margaret z zarzutami! O co została oskarżona?

Piosenkarka usłyszała zarzuty za reklamę napojów alkoholowych. Warto wspomnieć, że Margaret to nie jedyna znana osoba, która została oskarżona w tej kwestii.

Zakaz reklamy alkoholu

Warto podkreślić, że istnieje zakaz reklamowania trunków wysokoalkoholowych takich jak wódka. Natomiast reklamy piwnego trunku są dopuszczalne, lecz muszą spełniać określone warunki: mogą być nadawane w mediach telewizyjnych i radiowych tylko w godzinach 20:00-06:00; nie mogą przedstawiać niepełnoletnich; nie wolno im sugerować związków z seksualną atrakcyjnością, relaksem, odpoczynkiem, edukacją, pracą, sukcesem zawodowym lub życiowym, ani twierdzić, że alkohol ma właściwości lecznicze, działa stymulująco, uspokajająco lub pomaga w rozwiązywaniu problemów osobistych.

Reklamy plakatowe muszą również zawierać odpowiednie ostrzeżenie o szkodliwości alkoholu i zakazie jego sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia.

Gwiazdy z zarzutami

Warto podkreślić, że nie wskazano szczegółowych zasad odnośnie reklamy piwa w internecie. W związku z tym w ostatnim czasie wielu celebrytów usłyszało zarzuty reklamy alkoholu. Wśród nich znaleźli się między innymi: Maciej Musiał, Magdalena C. oraz Joanna O.

Margaret usłyszała zarzuty

Teraz kolejne gwiazda została oskarżona o reklamę alkoholu w swoich social mediach, chodzi o Margaret:

Małgorzacie J. zarzucono prowadzenie reklamy wódki wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Dodał, że aktualnie gwiazda obserwuje 800 tysięcy obserwatorów:

Profil, na którym były zamieszczane sponsorowane przez producenta alkoholu posty, ma ponad 800 tysięcy obserwujących, czyli więcej niż najpoczytniejsza gazeta codzienna wydawana w Polsce. Pamiętać należy, że zasięg nielegalnych reklam, skierowanych głównie do ludzi młodych, był ogromny

Na koniec podkreślił, że dostęp do profilu Małgorzaty J. mają wszyscy:

Tym samym dostęp do zamieszczonych na nich treści nie był uzależniony od wcześniejszej akceptacji ze strony właściciela profilu.

Piosenkarce grozi kara grzywny w wysokości od 10 do 500 tysięcy złotych. Małgorzata J. nie przyznała się do winy. 

ZOBACZ TAKŻE: Aktorka Magdalena C. z zarzutami

Udostępnij: