Protesty rolników w Polsce! Będą blokady dróg?!

9 lutego 2024 roku planowane są protesty rolników w Polsce. Czy w tym dniu drogi będą zablokowane?

Już w piątek planowane są protesty rolników, które w Polsce mają potrwać 30 dni. Taka decyzja związana jest z przedłużeniem bezcłowego handlu towarami rolnymi z Ukrainą do 2025 roku.

Protesty rolników w całej Europie

jak wynika z informacji przekazanych przez tygodnik-rolniczy.pl, protesty rolników już od kilku tygodni pojawiają się w całej Europie. W nadchodzący piątek mają mieć miejsce również w Polsce.

Protesty rolników, które od tygodni przetaczają się przez Europę, w piątek rozleją się także na całą Polskę

Takie strajki miały już miejsce w Niemczech, Francji, Rumunii, Grecji, na Litwie, a ostatnio olbrzymie protesty miały także miejsce w Brukseli, czy na Łotwie.

Blokady na drogach

W Polsce rolnicy blokowali drogi 24 stycznia 2024 roku. W piątek ma zostać to powtórzone. Już od godziny 10 rano 9 lutego rolnicy zablokują drogi. Jak zapowiedzieli rolnicy protest ten potrwa az 30 dni.

Rolnicy zapowiadają, że będą blokować wszystkie przejścia graniczne z Ukrainą. Strajk ten nie ominie dróg i autostrad w całym naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Jesteś dawcą krwi?! Skorzystaj z ulgi podatkowej!

Taki komunikat pojawił się w oświadczeniu NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Zgłoszone protesty zostały umieszczone na mapie Instytutu Gospodarki Rolnej.

Zdjęcie Protesty rolników w Polsce! Będą blokady dróg?! #1

Czego dotyczy protest?

Jak wynika z komunikatu NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" stanowisko, jakie objęła Bruksela w sprawie handllu z Ukrainą , jest nie do zaakceptowania.

Stanowisko Brukseli ws. handlu z Ukrainą z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej społeczności rolniczej nie do przyjęcia – komunikat NSZZ

Jak podkreślają dalej:

Nasza cierpliwość się wyczerpała

Rolnicy zwracają również uwagę na tzw. Zielony Ład”. Wnioskują o odstąpienie od wymogów w nim zawartych. Według nich wprowadzają one ograniczenia produkcji rolnej w Europie, nakładając dodatkowe wymagania środowiskowe.

Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju- czytamy w komunikacie

Na koniec rolnicy podkreślają, ze walczą o dobro wspólne.

Udostępnij: