Wielka wpadka programu "19.30" w TVP

Sobotni materiał programu "19:30" dotyczący sondażu wyborów samorządowych wywołał burzę w sieci! To już kolejna poważna wpadka w programie "19.30" TVP. Co tym razem się wydarzyło?

Wielka wpadka programu "19.30" w TVP

W sobotnim wydaniu programu "19.30" w TVP doszło do kolejnej wpadki! Opublikowano wyniki sondażu, który dotyczył tego, kto wygra wybory samorządowe. Przedstawiony materiał zawierał jednak błędne dane!

„Ponad 40 proc. poparcia dla Koalicji Obywatelskiej i połowa mniej dla Prawa i Sprawiedliwości na niecałe dwa miesiące przed wyborami samorządowymi. To wynik najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski” – stwierdził w sobotę prowadzący program "19.30" Zbigniew Łuczyński.

Zmanipulowany sondaż w programie „19.30”

Problemem polegał na tym, żę w przeprowadzonym badaniu zapytano, "kto wygra wybory samorządowe", a nie o to, "jakie Polacy popierają partie polityczne" lub na kogo zagłosują. Widzowie uznali, że sondaż został celowo zmanipulowany!

Fala komentarzy błyskawicznie zalała internet

Sieć błyskawicznie zalała fala krytycznych komentarzy w związku z wpadką na antenie. Internauci zarzucają nowej ekipie TVP celową manipulację danymi i wprowadzanie widzów w błąd! Na program „19.30” posypały się gromy!

"Serio? To nie był sondaż poparcia, tylko ocena szans na wygranej" – napisał Marcin Duma z IBRiS.

"Szkolny błąd. Dramat" – dodał dziennikarz portalu Gazeta.pl Jacek Gądek.

"Kurski by się nie powstydził tej manipulacji. Jak to szło? 'Czysta woda'?" – podsumowała publicystka Kataryna, nawiązując w ten sposób do słynnej wypowiedzi Marka Czyża.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje ulubiona gwiazda polskiego "Gogglebox"...

"19:30 zmanipulowała sondaż dla WP, ewentualnie ktoś popełnił bardzo głupi błąd. Wirtualna Polska zapytała Polaków, kto wygra wybory samorządowe. Redakcja 19:30 przedstawiła to jako sondaż poparcia"- krytycznie ocenił Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Stacja szybko poprawiła błąd

Okazało się, że już po kilkunastu minutach dostrzeżono błąd i materiał całkowicie zniknął ze strony. Następnie znowu został opublikowanym jednak z poprawną grafiką i właściwym pytaniem zadanym w sondażu, które brzmiało:

"Kto pani/pana zdaniem wygra najbliższe wybory samorządowe?".

Udostępnij: