Oświadczenie TVN! Anita Werner na koniec "Faktów" przekazała ważne informacje!

W środowym wydaniu „Faktów” w TVN, Anita Werner odczytała ważne oświadczenie. Czego dotyczyło? Jakie informacje zostały przekazane widzom?

W środę 6 marca na antenie TVN w wydaniu wiadomości „Fakt” Anita Werner poinformowała widzów programu o ważnym oświadczeniu, które miała przygotowane do odczytania.

Protesty rolników w Warszawie

Podczas programu „Fakt” w TVN, główna prowadząca przekazała informacje dnia. Temat tyczył się w głównej mierze protestów rolników, jakie miały miejsce w Warszawie właśnie w środę 6 marca.

Podczas tych protestów doszło do niepokojących incydentów, w których udział wzięli również policjanci. Zachowania o tyle stały się niebezpieczne, że służby bezpieczeństwa musiały wykorzystać środki przymusu bezpośredniego.

Protest rolników zamienił się w rozróby uliczne o czym informowała Anita Werner, zapowiadając środowy materiał.

I tak Zielony Ład przesunął się na drugi plan, na pierwszy plan wyszła uliczna rozróba - mówiła Anita Werner w zapowiedzi materiału

Anita Werner odczytała ważny komunikat

W trakcie kolejnej części "Faktów" widzowie mogli obserwować burzliwe sceny z dzisiejszego posiedzenia Sejmu.

Szczególnie gwałtowne dyskusje wybuchły w kontekście debaty dotyczącej aborcji, po tym, jak marszałek Szymon Hołownia zdecydował, że Sejm zajmie się projektami ustaw w tej kwestii dopiero 11 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE: Kontrole radioodbiorników w autach?! Kontrola nie dotyczy abonamentu RTV!

Nie brakowało także materiałów ze ślubowania posłanki Moniki Pawłowskiej. Politycy z Prawa i Sprawiedliwości postanowili opuścić salę plenarną i nie brać udziału w tym wydarzeniu.

Na sam koniec "Faktów" Anita Werner poinformowała widzów, że ma do przekazania ważne oświadczenie redakcji TVN24.

Ważne oświadczenie redakcji TVN24

Po przekazaniu wszystkich ważnych informacji, prowadząca Anita Werner zwróciła się do widzów z komunikatem, że ma do odczytania ważne oświadczenie. Swoja wypowiedź rozpoczęła w słowach:

I na koniec "Faktów" mam dla państwa oświadczenie redakcji TVN24 w związku z decyzją przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu kary pieniężnej za reportaż "Franciszkańska 3" pokazujący nadużycia w Kościele – przekazała prowadząca

Prowadząca wydanie „Faktu” poinformowała, że decyzja przewodniczącego KRRiTV o nałożeniu pieniężnej kary na redakcję nie jest zgodna z przepisami dotyczącymi wolności mediów, "nie ma podstaw, godzi w wolność mediów i jest próbą wprowadzenia cenzury".

Anita Werner przekazała dalej:

Misją dziennikarzy jest informować i ujawniać fakty. Również te, które pokazują trudną prawdę. Reportaż "Franciszkańska 3" jest efektem wielomiesięcznej pracy opartej na relacjach świadków i materiałach źródłowych. Przede wszystkim daje głos samym ofiarom nadużyć w Kościele. Kara finansowa dla TVN24 jest kolejną próbą zastraszenia naszej i wielu innych redakcji. Stanowi zagrożenia dla prawa widzów do informacji – wypowiedź prowadzącej

Na koniec padły słowa, że redakcja zawsze będzie stawała w obronie swoich dziennikarzy, dając im możliwość przekazywania rzetelnych i wiarygodnych informacji.

Kończąc swoją wypowiedź, prowadząca zadeklarowała:

Dlatego w trybie natychmiastowym odwołamy się od tej decyzji do sądu - zakończyła Werner.

Udostępnij: