Nowe informacje na temat stanu zdrowia Karola III! Pojawił się skutek uboczny leczenia!

Z najnowszych informacji, jakie podał sam król Karol III dowiadujemy się, że jego proces leczenia nie do końca przebiega dobrze. Pojawił się skutek uboczny, z którym teraz zmaga się monarcha. Jaki jest przebieg leczenia? Jakie niepokojące objawy uboczne pojawiły się w trakcie terapii?

Ostatnio brytyjskie media przynosiły mniej optymistyczne wieści dotyczące rodziny królewskiej. Wybuchło to po ogłoszeniu diagnozy choroby nowotworowej u króla Karola III oraz jego synowej, księżnej Kate. Od lutego, król Karol III starał się unikać publicznych wystąpień, co wzbudziło wiele spekulacji. Ostatecznie potwierdzono, że to z powodu choroby nowotworowej. W tym czasie obowiązki monarchii przejęła jego żona, królowa Camilla.

Powrót do obowiązków

Pod koniec kwietnia Pałac Buckingham opublikował zdjęcie króla Karola III wraz z jego żoną, ogłaszając tym samym powrót monarchii do pełnienia obowiązków. Para królewska odwiedziła ośrodek leczenia raka, gdzie spotkali się zarówno ze specjalistami medycznymi, jak i pacjentami, w ramach ich pierwszej oficjalnej wizyty od ogłoszenia diagnozy. Dodatkowo, na początku maja Karol III uczestniczył w Royal Windsor Horse Show.

Administracja brytyjskiego monarchy podkreśliła, że choć program leczenia króla Karola III będzie kontynuowany, lekarze są zadowoleni z dotychczasowych postępów.

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie zmiany czasu?! Od nowego roku maja nastąpić zmiany!

To pozwala monarchii na wznowienie szeregu obowiązków publicznych. To z pewnością pozytywna wiadomość dla całej Wielkiej Brytanii, widzącej powrót ich ukochanego króla do zdrowia i aktywnego udziału w życiu publicznym.

Karol III choruje na nowotwór! Pojawił się skutek uboczny

W ostatnich dniach król Karol III wziął udział w specjalnej uroczystości w Middle Wallop, gdzie towarzyszył mu książę William.

Podczas wydarzenia, monarcha przeprowadził krótką rozmowę z weteranem armii brytyjskiej, Aaronem Mapplebeckiem, który podzielił się swoim doświadczeniem z walki z rakiem i konsekwencjami terapii, w tym utratą węchu i smaku.

"Daily Mail" podaje, że król również wspomniał o podobnym doświadczeniu w związku z leczeniem.

Zdjęcie Nowe informacje na temat stanu zdrowia Karola III! Pojawił się skutek uboczny leczenia! #1

Ekspert medyczny, dr Gareth Nye, wyjaśnił dla "The Mirror", że utrata węchu i smaku jest częstym skutkiem ubocznym chemioterapii, który zazwyczaj ustępuje po zakończeniu leczenia. Zaleca się pacjentom, aby unikali swoich ulubionych potraw w tym czasie, aby nie zrazić się do nich na przyszłość. To poruszające, że król Karol III dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi, co może przyczynić się do większego zrozumienia i empatii wobec osób walczących z chorobą.

Jest to powszechnie postrzegane jako efekt uboczny leków chemioterapeutycznych i często ustępuje po zakończeniu leczenia. Warto zauważyć, że w tym czasie często zaleca się pacjentom, aby unikali swoich ulubionych potraw, ponieważ może to zniechęcić ich na przyszłość – wyjaśnił dr Gareth Nye

Udostępnij: