Księżna Kate zabrała głos! Jej oświadczenie wszystkich poruszyło

Księżna Kate w końcu zabrała głos, pisząc list, który poruszył Brytyjczyków. To pierwsze jej publiczne oświadczenie od czasu ogłoszenia choroby. Treść listu, dotyczącego parady Trooping the Colour, pojawiła się w internecie.

Księżna Kate walczy z nowotworem

Niepokój poddanych o stan zdrowia księżnej Kate nie ustaje. Ostatni raz pojawiła się publicznie 25 grudnia, uczestnicząc wraz z rodziną królewską w nabożeństwie bożonarodzeniowym.

W marcu wyjawiła, że cierpi na nowotwór i rozpoczęła chemioterapię. W oficjalnym oświadczeniu księżna Walii, ogłosiła, że zmaga się z ciężką chorobą. Od tego momentu stało się jasne, dlaczego żona następcy tronu wycofała się z życia publicznego.

To oczywiście był ogromny szok, a William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przetworzyć informację i poradzić sobie z tym prywatnie dla dobra naszej młodej rodziny – tłumaczyła wówczas księżna Kate, zaznaczając, że jej rodzina potrzebuje teraz czasu, przestrzeni i prywatności.

Kiedy księżna Kate wróci do swoic obowiązków?

Na razie jednak wciąż nie wiadomo było, kiedy księżna Kate powróci do swoich obowiązków.

Oczekuje się, że księżna Catherine nie wróci do pracy, dopóki zespół medyczny nie uzyska pozytywnej opinii – wyjawił jakiś czas temu rzecznik Pałacu Kensington.

ZOBACZ TAKŻE: Czarno- biały komunikat Pałacu Buckingham!

Księżna Kate zabrała głos! Jej oświadczenie wszystkich poruszyło

Księżna Kate pierwszy raz od czasu ogłoszenia choroby, postanowiła przerwać milczenie. Treść jej specjalnego listu trafiła do sieci, Kate przeprosiła w nim za swoją nieobecność na nadchodzącej paradzie Trooping the Colour.

To jej pierwsze publiczne słowa od momentu ogłoszenia choroby. Media już wcześniej spekulowały, że księżna może nie pojawić się na Colonel's Review, ostatniej próbie przed paradą, co teraz zostało potwierdzone ze względu na jej stan zdrowia.

Chciałam napisać i dać wam znać, jak dumna jestem z całego regimentu przed Colonel's Review i paradą Tropping the Colour. Doceniam wielomiesięczny wysiłek, jaki włożyliście w tegoroczną paradę i godziny trudu, które spożytkowaliście na dopracowanie szczegółów. Bycie waszą pułkowniczką jest dla mnie zaszczytem i przepraszam, że nie mogę wziąć udziału w tegorocznym Colonel's Review. Przekażcie moje przeprosiny całemu regimentowi. Mam nadzieję, że znów będę mogła was reprezentować już bardzo niedługo. Powodzenia i przesyłam wszystkim najlepsze życzenia – napisała w liście księżna Kate.

Udostępnij: