GIS wydał pilne ostrzeżenie! Butelka może wybuchnąć!

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał natychmiastowe ostrzeżenie dotyczące znanego napoju. Istnieje ryzyko, że butelki tego napoju mogą pęknąć, co może spowodować poważne obrażenia ciała. O jaki napój chodzi?

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu z rynku popularnego piwnego napoju bezalkoholowego, produkowanego przez znaną markę. Decyzja została podjęta na podstawie informacji od producenta, że napój jest nadmiernie nasycany dwutlenkiem węgla, co może prowadzić do potencjalnego wybuchu butelek i poważnych zagrożeń zdrowotnych dla konsumentów.

Pilna decyzja GIS

Główny Inspektorat Sanitarny podjął decyzję dotyczącą napoju produkowanego przez firmę Browar Kormoran Sp. z o.o., zlokalizowaną przy Al. Gen. Władysława Sikorskiego 2 w Olsztynie.

ZOBACZ TAKŻE: IMGW wydał nowe alerty! Zbliża się zagrożenie!

Nazwa produktu: Kormoran Radler Gorzka Pomarańcza bezalkoholowy napój piwny

  • pojemność butelki: 500 ml,

  • data minimalnej trwałości: 22.01.2025,

  • numer partii: 22.01.2025/A24/3,

  • kod kreskowy EAN 590252811828.

Producent napoju podjął niezbędne działania w celu wycofania wadliwej partii z rynku. Cały proces jest nadzorowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną, która bacznie monitoruje jego przebieg.

Apel o ostrożność

Browar Kormoran wydał też oświadczenie na swojej stronie:

Drodzy klienci! Browar Kormoran prewencyjnie wycofuje ww. produkt. Prosimy o ostrożne obchodzenie się z produktem ze względu na ryzyko przegazowania. Konsumenci, którzy zakupili ww. partię produktu, proszeni są o niespożywanie go, wyrzucenie lub zwrot. Produkt zostanie zrefundowany. Przepraszamy za problem i dziękujemy za zrozumienie – czytamy na stronie browaru.

Główny Inspektorat Sanitarny oraz Browar Kormoran Sp. z o.o. przekazują pilny komunikat o wadliwym produkcie.

Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie potrząsania butelką tego napoju bezalkoholowego, ponieważ może to spowodować jej wybuch i poważne obrażenia ciała, szczególnie poprzez rozbicie się szkła.

Klienci, którzy zakupili ten napój, powinni niezwłocznie zwrócić produkt do sklepu, gdzie otrzymają zwrot pieniędzy za zakup.

Działalność GIS

Strona internetowa Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikuje komunikaty dotyczące żywności oraz wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

GIS podkreśla, że publikowane informacje mają na celu nie tylko informowanie o problemach, lecz przede wszystkim umożliwienie szybkiego podjęcia odpowiednich działań: np. zwrotu produktów do sklepu lub ich wycofania z obiegu. Dzięki współpracy z przedsiębiorstwami spożywczymi, możliwe jest skuteczne i natychmiastowe informowanie konsumentów o zagrożeniach.

Udostępnij: