7 rad, dzięki którym nowo poznane osoby na pewno Cię zapamiętają!

Poznając nowych ludzi, w prywatnym lub zawodowym życiu, zależy nam, aby nas zapamiętali, a jeszcze lepiej, kiedy te wspomnienie będzie pozytywne. Stres jednak działa inaczej i w rezultacie różnie to bywa, a więc warto zapoznać się z radami, które pomogą wywrzeć niezapomniane wrażenie.

Pewna mowa ciała

Twój rozmówca świadomie zwraca uwagę na to, co mówisz, ale co z podświadomością? Twoja mowa ciała wysyła wiele sygnałów, które są odbierane przez otoczenie. Silny uścisk dłoni na powitanie i utrzymanie kontaktu wzrokowego są pierwszymi sygnałami o Twojej pewności siebie.

Przejmij kontrolę nad przestrzenią, w której się znajdujesz – radzi twórca The Social Winner, Rob Riker

Zwracaj się używając imienia rozmówcy

Specjalistka od umiejętności interpersonalnych, Kara Ronin, wyjaśnia, że takie podejście zmniejsza dystans między stronami.

Zwracanie się do rozmówcy po imieniu to naprawdę skuteczna metoda na to, żebyśmy zostali przez nią zapamiętani
Za każdym razem, gdy słyszymy, kiedy ktoś mówi do nas po imieniu, myślimy sobie „O, ta osoba musi czuć do nas jakąś sympatię, bo zapamiętała nasze imię". Oczywiście nie mówię o sytuacji, w której dostajemy reprymendę – dodaje żartobliwie

Nie bój się kontrowersyjnych tematów

Większość ludzi unika tematów, które są kontrowersyjne, a to dlatego, że nie chcą być źle odebrani. Poruszanie takich tematów w nowo poznanym towarzystwie jest szybko zapamiętywane. Oczywiście, należy uważać na dobór słów, aby nikogo nie urazić, ale wyrażanie swojej opinii jest czymś, co się ceni.

Słuchaj

Ktoś, kto uważnie słucha słów innych, od razu zostaje zauważony i zapamiętany. Okazujesz tym swoje zainteresowanie. Często dzieje się jednak inaczej. Podczas dyskusji zastanawiamy się nad tym co my chcemy powiedzieć, a więc nie skupiamy się na słowach drugiej osoby.

Najbardziej lubiani ludzie to ci, którzy obdarzają innych uwagą – wyjaśnia dziennikarka Becky Blanton

Dużo się uśmiechaj

Każdy wie, że uśmiech jest zaraźliwy, a do tego wpływa pozytywnie na atmosferę.

Uśmiech to jasny sygnał, że jesteśmy pozytywni i mamy dobry humor. Kiedy my się uśmiechamy, motywujemy do uśmiechu także rozmówcę, bo uaktywniamy tzw. neurony lustrzane. Kiedy spotykasz kogoś po raz pierwszy, warto obdarzyć tę osobę uśmiechem – radzi Riker

Przestań milczeć

Siedzenie cicho w koncie z pewnością nie zwróci na Ciebie uwagę. Zdobądź się na odwagę i wkrocz do rozmowy.

Włącz się w rozmowę, nie obawiaj się, że się skompromitujesz, zadawaj pytania, opowiadaj o własnych doświadczeniach i dziel się opiniami.

Wywołaj emocje

Aby ktoś zapamiętał Cię, to należy wzbudzić u tej osoby pozytywne emocje, poprzez śmiech, uśmiech czy żart.

Ludzie zapomną, co powiedziałeś. Zapomną, co zrobiłeś, ale nigdy nie zapomną jak się przy tobie czuli - poetka Maya Angelou 

+

Udostępnij: