• Okładka artykułu Przytulenie – dlaczego tak ważne jest w naszym życiu?
  179
  14 Kwi 2019

  Przytulenie – dlaczego tak ważne jest w naszym życiu?

  • #przytulenie
  • #emocje
  • #miłość
  • #człowiek
Wyobraź sobie przytulenie – takie ciepłe i bezpieczne. Czujesz ciepło w sercu i wszystko staje się o wiele łatwiejsze. Takie odczucie daje właśnie szczere przytulenie, które jest nam w życiu bardzo potrzebne. Dlaczego?

Bliskość

Dotyk jest bardzo ważnym elementem relacji z drugim człowiekiem. To przez niego otrzymujemy i przekazujemy część emocji. Bliskość fizyczna tworzy poczucie bezpieczeństwa, które jest potrzebne każdemu. Dodatkowo przez dotyk budujemy silną relację, dlatego tak ważne jest, aby nie unikać tak pozornie nieistotnego gestu.

Wyraź swoje emocje

Możliwość przytulenia bliskiej nam osoby daje nam uczucie szczęścia, ale również pozwala na wyrażenie swoich uczuć. Bez zbędnych słów i ruchów przekazujemy swoją miłość, radość i wdzięczność za ich obecność w naszym życiu. Pokazujemy, że jesteśmy obok w razie potrzeby i nigdzie się nie wybieramy. Czasami zwykłe przytulenie oddaje więcej prawdziwych emocji niż najpiękniejsze słowa.

Zdjęcie Przytulenie – dlaczego tak ważne jest w naszym życiu? #1

Miłość

Przez przytulenie nie tylko dajemy, ale również otrzymujemy uczucia, które ciężko wyrazić słowami. Przez przytulenie dokładniej pieczętujemy miłość, którą dzielimy z bliską nam osobą. Mamy pewność, że nie jesteśmy sami i odczuwamy wsparcie, zrozumienie i bezpieczeństwo.

Dodatkowo sprawia, że koi nasze cierpienie i ból. Niepewności odchodzą w zapomnienie, a pewność siebie i dojrzałość się rozwijają. Częste przytulanie sprawi, że w chwili rozłąki nadal będziemy czuć to kojące ciepło, które na chwilę obecną fizycznie nie mamy.

Zdjęcie Przytulenie – dlaczego tak ważne jest w naszym życiu? #2

Psychologiczne przytulenie

Przytulenie nie zawsze musi być fizycznym działaniem. Naszą ukochaną osobę bierzemy w ramiona, okazując swoją troskę, uwagę oraz zaangażowanie. Są to działania, które doświadczamy i wykonujemy codziennie, nie zdając sobie sprawy, jakie wielkie znaczenie mogą za sobą nieść.

Tak ważne jest zatem, aby stosować psychologiczny i fizyczny sposób przytulania. Dzięki temu możemy obdarować ukochaną osobę emocjami, na które słów nie znamy. Szczere przytulenie buduje i rozwija. Dodaje energii i motywuje na wiele sposobów. Szczere przytulenie to miłość, która ogrzewa nasze serca i daje poczucie, że jesteśmy dla kogoś ważni.