Nadwrażliwość jest efektem przyjmowania dużej ilości bodźców naraz. Sprawia to, że ciężko nam uporać się z emocjami i nie rozumiemy do końca, czym one są i skąd się biorą. Praca nad swoimi emocjami może nam jednak pomóc w odnalezieniu się w życiu i będziemy mogli spokojniej funkcjonować w środowisku. Jak radzić sobie z emocjami, kiedy jesteśmy nadwrażliwi?

Przemyślenie sytuacji


Nieraz znajdujemy się w sytuacji, która wywołuje u nas silne emocje. Zadaj sobie jednak pytanie “dlaczego?”. Nasze emocje są efektem braku kontroli, a więc pozwalamy na to, aby sytuacja miała na nas taki wpływ. Jeśli nie pozwolimy, aby wydarzenia wywoływały u nas takie emocje, to będzie nam łatwiej je kontrolować. Rozwój sytuacji jest też efektem naszej reakcji, a więc zanim coś zrobisz zatrzymaj się i dokładnie się zastanów, czy to wszystko jest tego warte.Poznaj naturalne emocje


Większość z nas skupia się na emocjach, jako efekcie. Nie znamy jednak dokładnie ich natury i naturalnej postaci. Nasz umysł łączy te efekty z naturą, a więc brakuje nam czystego obrazu naszych emocji. Poświeć czas, aby zrozumieć, jak tak naprawdę wygląda to, co się dzieje w twoim sercu i umyśle. Rozróżnianie tego stanu emocji pozwoli ci na zrozumienie, w jaki sposób mają one na ciebie wpływ i jak się rozwijają.Nie boj się być innym


Wielu ludzi boi się wyróżniać z tłumu. Unikamy odmienności pod względem zewnętrznym i wewnętrznym. Nie ma jednak nic złego w tym, aby się wyróżniać. Wręcz przeciwnie! Można wykorzystać to, jako swoją zaletę. Dzięki swojej odmienności jesteś w stanie zdobyć doświadczenia, które nie będą dane innym. Co więcej, pozostajesz sobą – z czystym sercem i umysłem oraz nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś, pozostawiając toksyczność za sobą.Jak emocje wpływają na twoje życie?


Wszystko, co odczuwamy, ma swój wpływ na nasze życie. W zależności od emocji, taki też będzie efekt. Zastanów się zatem, w jaki sposób twoje emocje zmieniają twój świat. Staje się on lepszy czy gorszy dzięki twoim emocjom? Czujesz radość, czy może przygnębienie? Jaki rodzaj emocji przeważa w twoim życiu? Zrozumienie tego pozwoli nam wybrać drogę, która podążymy, aby zaopiekować się swoimi emocjami.Nie zapomnij o tym!


Jeśli twoje emocje mają jednak negatywny wpływ na twoje życie i czujesz się jak w klatce bez możliwości na szczęście, to pamiętaj (i nigdy o tym nie zapomnij!), że w twoim życiu nadal kryje się coś pozytywnego. Skupianie swojej całej uwagi na negatywnych rzeczach sprawi, że ominie cie to, co dobre. Przeoczysz to, co może wywołać uśmiech na twojej twarzy. Coś pozytywnego znajduje się w życiu każdego z nas, a więc wystarczy dobrze się rozejrzeć.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img