Co oznacza prawidłowe i inteligentne ignorowanie? Co rozumiemy przez to słowo? Wbrew pozorom ignorowanie to coś więcej, niż niezwracanie uwagi na sytuację lub drugą osobę. Kryje się za tym pewna umiejętność i to ona świadczy o niesamowitej mądrości.

Czym jest mądrość?

W ciągu życia zdobywamy wiele doświadczenia i wiedzy. Na tej podstawie określamy swoją mądrość. Jesteśmy w stanie określić swoje mocne i słabe strony. Możemy podejmować decyzje, opierając się na bazie swoich własnych doświadczeń. Posiadamy zdolność wyciągania wniosków i uczenia się na błędach. To wszystko wpływa na wzmocnienie naszej mądrości, którą budujemy przez całe swoje życie.

Mądrość również wpływa na umiejętność ignorowania. Nie zawsze jest to łatwe i zdarza nam się ponieść emocjom. Niemniej jednak dobrze jest zrozumieć, co kryje się za ignorowaniem i warto wzmocnić w sobie tę umiejętność.

Selekcja otoczenia

Mądrość wyzwala w nas umiejętność ignorowania, dzięki której jesteśmy w stanie dobrać dla siebie odpowiednie otoczenie. Ignorowanie ludzi, którzy zwyczajnie źle na nas wpływają, jest bardzo ważną cechą. Pozwala nam to odciąć się od toksyczności, a przyzwyczaić do pozytywnej atmosfery.

Na swojej drodze spotykamy ludzi, którzy chcą nas wykorzystać, zmanipulować, obniżyć nasze poczucie własnej wartości lub potraktować nas jako rozrywkę. Dzięki ignorowaniu tego typu osób możemy wiele osiągnąć:

1) Nie skupiamy się na negatywach

2) Mamy mniej zmartwień

3) Nasze poczucie własnej wartości jest nienaruszone

4) Oczyszczamy swoje otoczenie z toksycznych ludzi

Wyznaczenie najważniejszych celów

Jeśli potrafimy ignorować ludzi lub sytuacje, to jest to sygnał, że znamy swoje priorytety. Wiemy, co w danym momencie jest dla nas najważniejsze. Mając to na uwadze, podejmujemy decyzje zgodnie z naszym celem. Nie dajemy się wciągnąć w wir negatywnych emocji. Wykonujemy kroki, które mają nam służyć, bo dokładnie wiemy, że to właśnie od tego zależy nasza przyszłość.

Wyznaczenie najważniejszych celów nie jest proste. Przede wszystkim należy dokonać wyboru między tym, co nam służy, a tym, co chcemy. Co więcej, większość z nas bierze pod uwagę bliskie nam osobyboimy się, że przestaną nas kochać lub lubić. Nie chcemy, aby od nas się odwrócili lub obawiamy się, że będą rozczarowani. Jeszcze ciężej nam podjąć jakiekolwiek decyzje, kiedy jesteśmy zestresowani i pełni niepokoju. Wtedy nasz umysł nie pracuje trzeźwo i jest nakierowany jedynie na pesymistyczne scenariusze.

Pamiętaj jednak, że wyznaczanie najważniejszych celów nadaje sens twojemu życiu. Wymaga to stworzenia planów, którymi będziesz się posługiwać. Musisz zatem wziąć pod uwagę swoje własne potrzeby, bez oglądania się za innymi.

Ignorowanie to mądrość w stosunku do życia. Nie każdy jest w stanie ignorować, a więc tym bardziej umiejętność ta jest bardzo ceniona.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img