Zimne jesienne wieczory nie są zachęcające do aktywnego spędzania czasu. Dodatkowo zwykła codzienność potrafi być przytłaczająca, co odbiera nam radość i spokój. Książki jednak są tym źródłem, które skrywa w sobie ukojenie i potrafi oderwać nas od spraw codziennych. Poznaj 10 pięknych pozycji, które z pewnością rozjaśnią ciemne jesienne wieczory.

Podarunek” - Richard Paul Evans

 

Magiczna powieść, która jest pełna ciepła, delikatności i czułości. Poruszająca historia o pracowniku działu ochrony w sieci sklepów muzycznych, który zmaga się z Syndromem Tourette’a. Nadchodzi okres świąteczny, czyli pora roku, która od dawna jest znienawidzona przez mężczyznę. Święta przypominają mu przykre doświadczenia z dzieciństwa. W tym roku ponownie miał w planach spędzić ten czas w samotności, ale niespodziewane wydarzenia sprawiły, że na swojej drodze poznał kobietę i jej dzieci. Co więcej, podczas tej wyjątkowej nocy mężczyzna poznaje chłopca, który całkowicie odmieni jego życie. Pełna zrozumienia, nadziei i ciepła powieść, która porusza do łez.

 

Szczęśliwe zakończenie” - Lucy Dillon

 

Książka przedstawiająca dwie przyjaciółki, które są totalnie od siebie różne, a jednak łączy je nić zrozumienia. Anna, kierowniczka księgarni, opiekunka trzech pasierbic, które uwielbiają jej dogryzać oraz niesfornego dalmatyńczyka. Michelle natomiast jest samotną kobietą sukcesu, perfekcyjna i pedantyczna. Obie w pewnym momencie stają przed niejednym wyborem, który będzie miał wpływ na ich życie, a także przyjaźń. Historia o zwykłych ścieżkach życiowych, które towarzyszą nam wszystkim.

 

Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu” - Regina Brett

 

To nie jest kolejna książka pełna zasad i chwytliwych sposobów, które mogą pomóc przy zarządzaniu swoim życiem. Książka autorstwa Brett to zbiór felietonów, które opisują własne doświadczenia kobiety oraz historie poznanych przez nią ludzi. Przedstawia kwestie, które mogą dotyczyć każdego z nas. Książka, mimo że często wspomina Boga, jest dedykowana wszystkim bez względu na wiarę. Sama autorka zmagała się z uzależnieniem od alkoholu w bardzo młodym wieku. Została samotną matką w wieku 21 lat. Swoją prawdziwą miłość spotkała w wieku 40 lat, a rok później dowiedziała się o raku piersi, z którym ciężko walczyła.

 

Szczęście do wzięcia” - Jason F. Wright

 

Historia przepełniona ciepłem i dobrem, które kryje się w szczegółach. Hope została oddana przez swoją matkę. Zaopiekowała się nią kobieta, która oddała serce pomimo swojej ciężkiej sytuacji. Dorosła już Hope, ambitna młoda dziennikarka, po odejściu adopcyjnej mamy, postanowiła odnaleźć swoją biologiczną rodzinę. Przy okazji natomiast w ramach swojej pracy zdecydowała się na poznanie tajemnicy związanej z podarunkami przekazanymi potrzebującym. Droga, którą wybrała Hope, ukazała jej, czym tak naprawdę jest dobro i jak wraca do człowieka, kiedy jest bezinteresowne. Inspirująca historia, która zachęca do dzielenia się nawet najmniejszym dobrem.

 

Dziennik Noel” - Richard Paul Evans

 

Kolejna niesamowita powieść Evans’a. Jacob co noc śni o kobiecie, której w ogóle nie zna. Pewnego dnia dostaje informację o śmierci swojej matki, która niegdyś wyrzuciła go z domu. Mężczyzna wraca do rodzinnego domu, który obecnie jest jedną wielką ruiną. Pod stertą rzeczy znajduje dziennik, który rozdrapuje dawne rany. W życiu Jacob’a pojawiła się również kobieta, Rachel, która jest córką kobiety ze snów mężczyzny. Wspólnie decydują się odczytać dziennik i odnaleźć matkę Raczel. Wyjątkowa powieść o wybaczeniu, a także o tym, że życie posiada całą paletę kolorów, które łączą się w całość.

 

Lista marzeń” - Lori Nelson Spielman

 

Brett prowadzi wymarzone życie. Realizuje się w wielkiej firmie, posiada męża prawnika i już wkrótce ma odziedziczyć po zmarłej matce stanowisko dyrektora generalnego oraz pakiet większościowy spółki. Jej plany związane z nowym etapem życia ulegają jednak zmianie po odczytaniu testamentu. Jej matka przygotowała dla swojej córki zupełnie inny plan, który został stworzony na podstawie listy marzeń do spełnienia z dzieciństwa Brett. To powoduje, że kobieta zaczyna poznawać siebie na nowo i odkopuje w sobie prawdziwe pragnienia, które tkwiły w niej od małego.

 

Tam, gdzie spadają anioły” - Dorota Terakowska

 

Ewa posiadała swojego Anioła Stróża, który chronił ją przed wszelkim złem. Przyszedł jednak moment, kiedy jej Anioł musiał stoczyć walkę ze swoim bratem, Aniołem Ciemności. Od tego momentu dziewczynkę zaczyna spotykać pech. W jednej chwili staje do walki z chorobą, która zmienia jej i jej rodziców życie. Baśń, która wydaje się być stworzona dla dzieci, a jednak niesie ze sobą wiele wartości i przesłań, z którymi dorośli również powinny zapoznać.

 

Papierowe marzenia” - Richard Paul Evans

 

Historia o tym, że najpiękniejsza jest w życiu druga szansa, która pozwala nam naprawić nasze błędy. Luke miał wszystko, o czym każdy marzy – rodzicielską miłość, dach nad głową i pewną przyszłość. Przyszedł jednak moment, w którym wszystkiego się wyrzekł i zaczął podejmować złe decyzje, które doprowadziły do niejednego problemu. Chęć poznania nieznanego mu do tej pory życia sprawiła, że z mężczyzny posiadającego wszystko, stał się samotny i bezdomny. Los jednak wyciągnął do niego drugą szansę, dzięki której ma okazję wszystko naprawić. Książka pokazująca, że każdy może zabłądzić w swoim życiu, ale ważne jest, aby dać możliwość naprawienia swoich błędów.

 

Wszystko, co ważne” - Jan Goldstein

 

Jennifer straciła wszystko. Jej ojciec odszedł od rodziny, matka zginęła w wypadku, a partner zostawił ją bez słowa. To wszystko spowodowało, że kobieta zdecydowała się odebrać sobie życie. Udało się ją jednak odratować i trafiła pod opiekę swojej babci, pozytywnej i mądrej starszej kobiety, która chce pomóc swojej wnuczce. Dzięki temu Jennifer krok po kroku odnajduje chęci i sens w swoim życiu. Historia przedstawiająca więzi rodzinne, nadzieję i podnosi na duchu.

 

Sprzedawca marzeń” - Richard Paul Evans

 

Kolejna historia o niesamowitej drugiej szansie, dzięki której można zmienić bieg swojego życia. Charles jako dziecko musiał doświadczyć wielu przykrych rzeczy. Agresywny ojciec, rozpacz matki oraz poszukiwanie jedzenia w śmietnikach sprawiło, że dorosły Charles zapragnął doświadczyć miłości każdego, kogo napotka na drodze. Zaczął budować swoją karierę, aby mieć wszystko i osiągnąć szczęście. Z czasem jednak los zaczął się od niego odwracać i krok po kroku mężczyzna zaczął tracić wszystko, na co zapracował. Mimo wszystko dostaje szansę, aby naprawić swoje błędy.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img