"Odpuszczanie jest sztuką". Dlaczego czasem warto jest odpuścić?

Dlaczego warto jest czasami odpuścić? Odpuszczanie to świadoma decyzja, po której zwykle towarzyszy nam uczucie ulgi oraz szczęścia. Warto podkreślić, że odpuszczanie, to co innego niż poddawanie się. Umiejętność odpuszczania to życie w zgodzie z sobą i wsłuchiwanie się we własną intuicją. Czasem odpuszczenie jest lepszą drogą niż ślepe dążenie do celu.

Odpuszczenie jest świadomą decyzją i kiedy to zrobisz, czujesz ulgę lub szczęście. Poddanie się sprawia, że czujesz się przegrany/a i towarzyszy ci przy tym smutek. Odpuszczając dajesz sobie czas na oddech i analizę sytuacji.

Na czym polega odpuszczanie?

Każdy snuje pewne plany, marzenia i posiada pewne oczekiwania. Skupiając się na rzeczach, których nam brakuje za wszelką cenę staramy się to osiągnąć. Zdarza się, że wtedy dochodzi do pewnego napięcia i nerwów, które tak naprawdę są niepotrzebne. Należy wówczas przekonwertować swoje myślenie na to, że to co ma się udać, to i tak się uda. Nie zrażajmy się za wczasu, że coś niekoniecznie idzie po naszej myśli. Przejmowanie się rzeczami, na które nie mamy wpływu nie ma większego sensu.

Kiedy warto odpuścić?

Kiedy znajdujemy się w wirze osiągnięcia celu i jesteśmy nim wręcz zaślepieni. Kiedy nie dopuszczamy innej możliwości rozwiązania czegoś i skupiamy się jedynie na tym, co ułożyliśmy sobie w głowie. Także wtedy, kiedy przestajemy dostrzegać zmiany w otaczającym nas świecie. Przestajemy słuchać swoich uczuć i w momencie, kiedy pragniemy czegoś tak mocno, że stajemy się ślepi na wszystko co nas otacza. Warto również odpuścić w przypadku zmiany nastawienia.

Jeśli widzimy, że dążymy do czegoś, czego tak prawdę nie potrzebujemy.

Odpuszczanie jest sztuką

Zewnętrzne odpuszczenie jest ważne, ale równie ważne jest te wewnętrzne. Kiedy podejmujesz tę decyzję w zgodzie z sobą i wprawia cię w spokój i zadowolenie. Wtedy bardzo często sprawy, którymi tak zawzięcie się zajmowaliśmy, rozwiązują się „same” w inny sposób, a nie w taki, który według nas był najlepszy.

Udostępnij: