Zmartwienia są naturalną rzeczą. W codziennym życiu spotykamy problemy, które zajmują nam myśli. Co natomiast, jeśli zaczynamy dostrzegać problem tam, gdzie go nie ma - zaczynamy za bardzo wszystko analizować i rozpatrywać? Poznaj jakie cechy posiadają ludzie, którzy przesadnie się przejmują

Niestabilność emocjonalna

W każdej innej sytuacji takie osoby będą reagowały zupełnie inaczej niż inni. To znaczy, że ich reakcje będą wyolbrzymione. Nie potrafią dopasować emocji do danej sytuacji.

Nie potrafią usiedzieć na miejscu

Często tak jest, kiedy posiadamy dużo energii, ale takie zachowanie również ma miejsce, kiedy dana osoba intensywnie nad czymś rozmyśla. Potrzebuje zająć czymś ciało, kiedy jest skupiony na myślach. Wtedy może bawić się włosami, ruszać nogami lub nawet kiwać się na boki.

Ciągle przeprasza

Osoby te martwią się, że ktoś może być poirytowany lub zły z ich powodu. Przepraszają nawet w momentach, które tego nie wymagają. Za wszelką cenę starają się załagodzić sytuację, mimo że nie ma takiej potrzeby.

Analizują każde zachowanie

Ci, którzy nadmiernie się przejmują, będą starali się zrozumieć sens czyjegoś zachowania do takiego stopnia, że dopatrzą się nawet nieistniejących znaczeń. Zbyt głęboka analiza prowadzi do błędnej interpretacji. Nie zawsze w zachowaniach drugiej osoby kryje się drugie dno.

Uciekają od kłótni

Konflikty są po prostu dodatkowym zmartwieniem. Wywołują niepokój, zmartwienie i niestabilność. Każdy, kto nadmiernie się przejmuje, będzie starał się za wszelką cenę unikać takich sytuacji, aby tylko nie dołożyć sobie kolejnych negatywnych myśli.

Nieustannie o coś pytają

Takie osoby starają się zrozumieć wszystko, co ich martwi, a więc zadają wiele pytań. Dodatkowo dzięki temu próbują wyczuć co mogą a czego nie, aby następnie uniknąć kolejnych zmartwień. Bardzo ważne jest dla nich, aby zdobyć jak największą ilość informacji na dany temat.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img