3 typy osobowości. Do którego należysz? Osobowość jest tym, co wyróżnia ciebie z tłumu. Sprawia, że jesteś kimś wyjątkowym. Osobowość obejmuje cechy psychiczne i fizyczne. Przez to każdy człowiek stara odnaleźć się w grupie ludzi o podobnych cechach. Dlatego też osobowość dzieli się na 3 typy.

Typy osobowości A i B są zupełnym przeciwieństwem. Są tak zbudowane, aby wykluczyć sytuację, w której człowiek będzie miał wrażenie, że część cech ma z grupy A, a część z grupy B. Natomiast typ C został stworzony nieco później dla tych, którzy nie mogli dopasować siebie do żadnej z wcześniejszych typów.

Osobowość typu A

Jest to grupa osób, które są bardzo energiczne i pracowite. Ich praca stanowi dla nich źródło życia. Często chcą być lepsi od innych, co może ujawniać się agresywnym zachowaniem. Są ludźmi skrywającymi emocje i są niezłomni.

Zdarza się, że przez swoją pracowitość i konkurencyjność, zapominają o rodzinie i znajomych. Z pewnością są podatni na niepokój i stres. Czasami może to być zwykła maska, za którą chowają swoją niepewność.

Osobowość typu B

Są to osoby, które w porównaniu do typu A, są spokojni, empatyczni i nie są podatni na stres. Często się spóźniają, a nawet wtedy nie denerwują się tym. Osoby te uwielbiają sen, a więc nie wyobrażają sobie, żeby spać mniej niż 8 godzin.

Lubią prowadzić spokojny tryb życia i nie zależy im na rywalizacji. Nie czują potrzeby bycia lepszym od kogoś innego. Są świadomi i akceptują swoje granice, a więc nie dążą do bycia pierwszym. Pozwalają życiu płynąć swoim tempem i akceptują je takie, jakie jest.

Zwykle mają wysokie poczucie własnej wartości oraz są osobami towarzyskimi. Swoją pewnością siebie i atrakcyjnością przyciągają do siebie ludzi. Są ciepli i otwarci.

Osobowość typu C

Grupa, którą stanowią osoby pasywne i uległe. Posiadają niskie poczucie wartości. Ich brak pewności siebie jest gorszy od osób z osobowością typu A. Są to osoby bezbronne, które akceptują to, co je spotyka. Boją się podejmowania decyzji.

Osoby te często stają się ofiarami manipulacji oraz są wykorzystywane. Nie potrafią okazywać emocji, cierpią na pewien rodzaj blokady pod tym względem. Nie potrafią wyrazić złości, smutku czy frustracji, przez co duszą to wszystko w sobie. Może to mieć wpływ na stan zdrowia i można zachorować na depresję.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img