Nie żyje Andrzej Mikołajczak. Polski klawiszowiec, kompozytor i aranżer. Właściciel kultowego już poznańskiego studia, który współpracował z takimi artystami, jak Halina Frąckowiak czy Ryszard Rynkowski odszedł w wieku 76 lat.

Zmarł Andrzej Mikołajczak

O śmierci Andrzeja Mikołajczaka, nazywanego w muzycznym środowisku „Małym”, poinformował Wojciech Hoffman z legendarnej rockowej formacji „Turbo”. Następnie smutne wieści potwierdził m.in. Piotr Madziar, który jest wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz realizatorem dźwięku.

Dzisiaj zmarł Andrzej Mikołajczak. Zazwyczaj nie piszę tego rodzaju postów, ale z Andrzejem wiąże się część mojego życia zawodowego. Przez pewien okres czasu pomagałem mu w studiu, miksując wiele jego produkcji i produkcji, które robił w swoim studiu. Często dzwonił do mnie z prośbą o jakąś realizatorską poradę i rozmowa zazwyczaj trwała bardzo długo, bo rozmówcą był wspaniałym. Był przesympatycznym kolegą, nadzwyczaj życzliwym i pogodnym człowiekiem i znakomitym muzykiem. Był też legendą polskiej muzyki rozrywkowej.

Jędruś, będzie mi bardzo brakowało naszych rozmów. Spoczywaj w spokoju- czytamy na profilu w mediach społecznościowych Piotra Madziara.

Mikołajczak współpracował również z gwiazdami polskiej sceny hip-hopowej, w tym z Ryszardem Andrzejewskim znanym jako Peja. Raper również pożegnał muzyka w sieci i jak zaznaczył:

Z pod jego ręki i ucha wyszły nasze pierwsze profesjonalne produkcje takie jak: Intro, Przemoc czy choćby Śmierć:( Spoczywaj w pokoju Mały!

Andrzej Mikołajczak odszedł w wieku 76 lat.

Kariera Andrzeja Mikołajczaka

Muzyk rozpoczął swoją karierę już w latach 60. Był jednym z najpopularniejszych twórców big-beatu. Mikołajczak grał na klawiszach w takich zespołach jak: Tarpany, My, Drumlersi, Nowi Polanie, czy ABS.

Najsłynniejszym przebojem artysty był utwór “Napisz proszę”, który wykonywała Halina Frąckowiak. Mikołajczak współpracował również z Ryszardem Rynkowskim, Wojciechem Kordą, czy Krzesimirem Dębskim. Założył własne studio nagraniowe „A-Mix”, które mieści się w Poznaniu. To właśnie tam nagrywał utwory z największymi artystami polskiej sceny muzycznej. Od 2009 roku występował z zespołem Korda-Nebeski Band.

ZOBACZ TAKŻE: 15 rozbrajających cytatów Marii Czubaszek

Udostępnij:

Sklep