Najsłynniejszy amerykański jasnowidz Edgar Cayce, znany większości pod pseudonimem „Śpiący Prorok”, pozostawił po sobie wiele przepowiedni, które dopiero mają się spełnić. W jednej z nich zobaczył koniec świata, jednak według niego, będzie on inny niż do tej pory sobie wyobrażaliśmy. Jak będzie wyglądał nasz koniec?

Kim był Śpiący Prorok?

Edgar Evans Cayce żył w latach 1877-1945. Był uważany przez wielu ludzi za najbardziej utalentowanego jasnowidza wszech czasów. Często zapadał w szczególny rodzaj transu, podczas którego uzyskiwał odpowiedzi na zadawane mu pytania. Choć głównie zajmował się diagnozowaniem chorób i udzielaniem rad medycznych, to zostawił po sobie wiele przepowiedni, które dotyczą różnych aspektów przyszłości.

Jedną z nich jest wizja końca świata, która jest równie przerażająca, jak inne, jednak znacznie się od nich różni. Według Śpiącego Proroka, ludzkość nie czeka „typowy” koniec świata, jaki znamy z Biblii.

Koniec świata według Śpiącego Proroka

Wizje Edgara często różniły się od jego kolegów „po fachu”. Wchodząc w trans doświadczał on często nadprzyrodzonych doznań, a jego wizja na temat końca świata znacznie różni się od tych, które do tej pory przepowiadały apokalipsę i koniec życia na Ziemii. Zdaniem proroka koniec świata nie będzie ostateczny. Przetrwa nie tylko nasza planeta, ale również niektórzy ludzie.

Cayce w jednej ze swoich wizji zobaczył przebiegunowanie ziemi oraz topnienie lodowców, które doprowadzą do wielkiej powodzi. Widział również ogromne pożary, które będą trawiły ziemię i które są ściśle powiązane ze zmianami klimatycznymi. Patrząc na obecną sytuację na świecie, śmiało można stwierdzić, że ten scenariusz już powoli zaczyna się spełniać.

ZOBACZ TAKŻE: Nostradamus przewidział śmierć królowej? Oto jego przepowiednia!

Co więcej, zdaniem amerykańskiego jasnowidza największe klęski dotkną mieszkańców USA oraz Europy. W jego wizji końca świata, znaczna część ludzkości przeżyje i to właśnie ona rozpocznie nowy wiek na świecie, który nazwał mianem „złotej ery”.

Ucierpi nawet środkowa część Stanów Zjednoczonych. Los Angeles, San Francisco w większości zostaną zniszczone jeszcze przed upadkiem Nowego Jorku […]. Tam jednak pojawią się nowe pokolenia ludzi, podczas gdy południowe partie Karoliny i Georgii znikną całkowicie - brzmi jedna z przepowiedni Śpiącego Proroka.

W przeciwieństwie do wielu innych jasnowidzów Cayce nigdy nie widział Apokalipsy i Antychrysta, a mówił raczej o symbolach walki dobra ze złem, prawdy z fałszem i światła z ciemnością. Po wielu trudach ludzkość ma czekać „złota era”. Nim jednak to się stanie, musi w nas nastąpić duchowa odnowa, a jeżeli wierzyć w jego przepowiednie, ta zbliża się wielkimi krokami.

ZOBACZ TAKŻE: Przerażająca wizja Agnieszki Pilchowej! Przepowiednie jasnowidzki z Wisły spełnią się w 2023 roku?

Udostępnij:

Sklep