Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku, zatem dzisiaj mija 12. rocznica śmierci aktorki. Jej historia poruszyła wielu jej fanów, a z odejściem Gabrieli nie mogło pogodzić się wielu widzów. Jak wyglądały ostatnie chwile życia wspaniałej aktorki?

  Kim była Gabriela Kownacka?

  Aktorka urodziła się 25 maja 1952 roku we Wrocławiu. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Jako aktorka występowała na deskach teatru, a także można było oglądać ją na szklanym ekranie. W sumie zagrała ponad 100 ról teatralnych.

  Prywatnie przez 10 lat była żoną Waldemara Kownackiego, z którym miała syna Franciszka. Po rozstaniu z mężem aktorka związała się z Witoldem Adamkiem. Później także w związku z Krzysztofem Janczarem.

  Choroba

  Aktorka o chorobie dowiedziała się  2004 roku. Wiadomość o nowotworze piersi spadła na Gabrielę jak grom z jasnego nieba i ciężko było jej się z tym pogodzić. Kownacka podjęła walkę i przeszła szereg radio i chemioterapii. Dzięki terapii aktorka mogła kontynuować swoją parę na planie serialu „Rodzina zastępcza”. Warto jednak podkreślić, że temat choroby aktorki był tematem tabu i Gabriela nie życzyła sobie, aby o tym wspominać.

  Nawet na planie jej choroba była tematem tabu. Mało kto miał jakieś wieści o Gabrysi. (…) Chciałam też odwiedzić ją w domu, ale ona nie chciała żadnych telefonów. Producentka serialu uprzedziła nas, żeby do niej nie chodzić, bo nikt nie ma tam wstępu. Zawsze była piękna i zapewne nie chciała się pokazać w złej formie- mówiła Maryla Rodowicz, która grała na planie serialu.

  Śmierć Gabrieli Kownackiej

  Cztery lata później choroba wróciła. Kownacka odsunęła się od wszystkich i unikała kontaktu ze swoimi bliski. Aktorka nie życzyła sobie odwiedzin i ucięła kontakt z wieloma osobami.

   Chorą matką opiekował się syn aktorki, Franciszek, który czuwał przy niej aż do śmierci. Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku.

  ZOBACZ TAKŻE: Anna Markowska chorowała na raka

  Udostępnij:

  Sklep