Kolejna smutna wiadomość dotycząca gwiazdy serialu „Strażnik Teksasu”. Cliff Emmich zmarł po ciężkiej chorobie. Co ciekawe, odszedł dokładnie w ten sam dzień, co jego kolega z planu Clarence Gilyard Jr.

Kim był Cliff Emmich?

Cliff Emmich urodził się 13 grudnia 1936 roku w Cicinnati w Ohio. Był studentem Pasadena Playhouse i w tym czasie występował na scenach teatrów letnich.

Swoją karierę telewizyjna Cliff rozpoczął w 1969 roku. Zadebiutował wówczas w filmie „Ale zabawa”. Później zagrał w takich filmach jak: Inspektor Gadżet”, „Halloween 2”, „Digital Man”, „Dzień zapłaty”.

Ponadto widzowie mogli oglądać go w takich serialach jak ”Columbo”, „Domek na prerii”, gdzie zagrał mężczyznę, którego porzuciła córka ze względu na jego ogromna otyłość. Rola ta była napisana specjalnie dla niego.  

Warto wspomnieć, że Cliff miał spory kompleks na temat swojego wyglądu.

 Największą popularność przyniosła mu rola w kultowym serialu „Strażnik Teksasu”, gdzie grał u boku Chucka Norrisa i Clarence’a Gilyerda Jr.

Warto wspomnieć, że Cliff Emmich był także skarbnicą wiedzy na temat sekretów życia dawnych gwiazd. Jego ojciec był dilerem samochodów, a jego klientami m.in. Gary Cooper i Clark Gable. Emmich chętnie dzielił się informacjami na temat ich życia:

Mój ojciec nie raz, nie dwa ratował z opresji "Coopa" (G.Coopera - red.), który jako żonaty facet często zabawiał się w jakimś motelu z panienkami. Kiedy okazywało się, że właśnie został namierzony przez bulwarowych reporterów, zawsze dzwonił do mojego taty, który siadał za kierownicą samochodu "Coopa" i wywodził dziennikarzy w pole – wspomniał kiedyś w wywiadzie dla Roba Worda.

Zmarł Clif Emmich

Cliff Emmich zmarł 28 listopada, dokładnie w ten sam dzień, co jego kolega z planu Clarence Gilyerd Jr. Cliff od wielu lat zmagał się z rakiem płuc. Niestety choroba pokona 85-latka. Aktor zmarł po wyczerpującej walce w swoim domu w Los Angeles. Informację o śmierci gwiazdy Strażnika Teksasu potwierdził jego menadżer i przyjaciel.  

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje aktor ze "Strażniku Teksasu"

Udostępnij:

Sklep