Nie żyje aktor z „Klanu” i „Pierwszej miłości”. Walczył z chorobą…

Nie żyje Warszosław Kmita, który zagrał w takicj serialach jak Klan, czy Pierwsza Miłość. Ponadto aktor był także nauczycielem akademickim. Warszosław zmarł w nocy z 16 na 27 marca. Miał 79 lat.

Kim był Warszosław Kmita?

Warszosław Kmita urodził się 11 kwietnia 1943 roku. we Lwowie. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi. Zdobył dyplom w 1969 roku i jeszcze w tym samym roku, 22 listopada po raz pierwszy pojawił się na deskach teatralnych. Ponadto w 1969 roku wystąpił także w filmie Dzień oczyszczenia. Warszosław głównie przez cała swoją karierę aktorską związany był z teatrem, jednak zdarzyło mu się pojawiać w serialach. Zagrał miedzy innymi w Pierwszej Miłości, Klanie czy Gorącym temacie.

Nie żyje aktor Klanu z Pierwszej Miłości

Tragiczną wiadomość o śmierci Waszosława Kmity przekazało Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Na jego oficjalnym facebookowym koncie pojawił się wzruszający wpis o śmierci aktora:

Nagła i krótka choroba odebrała szkole znakomitego klasyka – wykładowcę, a nam wszystkim – przyjaciela i kolegę

Pracownicy Studium wspomnieli aktora jako bardzo pogodnego, ciepłego i dowcipnego pedagoga:

Dzięki wielu rozmowom i praktycznej pracy, uczestnicy jego zajęć, rozumieli istotę pracy aktora, artysty. Jego otwartość, niezwykłe klasyczne i czyste spojrzenie na pracę aktora na scenie, sprawiały, że jego wychowankowie dzisiaj znajdują się we właściwym miejscu zawodowym i nierzadko kontynuują jego filozofię pracy aktora.

Zapamiętano go jako wspaniałego mentora, który jednoczył dobro i zło. Ponadto potrafił z każdym o wszystkim porozmawiać:

“Potrafił budować, bo potrafił zrozumieć i porozmawiać o wszystkim. Był mentorem, który równoważył zło i dobro. Zło, które może przydarzyć się każdemu z nas i dobro, które… zło przezwycięża“

Warszosław Kmita zmarł w nocy z 16 na 17 marca. Zmagał się z chorobą, która przyszła nagle. Odszedł w wieku 79 lat.

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera” i „Gwiezdnych Wojen”

Udostępnij: