Justyna Kowalczyk-Tekieli żegna męża. Jej wpis rozdziera serce… „Był najcudowniejszy”

W czwartek rano do mediów dotarły tragiczne informacje. Kacper Tekieli - jeden z czołowych polskich wspinaczy, zginął w lawinie w Alpach. Miał zaledwie 38 lat. W Szwajcarii, gdzie zdobywał kolejne szczyty, przebywał wraz ze swoją żoną Justyną Kowalczyk-Tekieli oraz synkiem Hugo. Sportsmenka pożegnała męża we wzruszających słowach.

   

  Tragiczna śmierć Kacpra Tekieli

  W czwartek rano media poinformowały o tragicznej śmierci Kacpra Tekielego, który w ostatnich dniach wraz ze swoją żoną Justyną Kowalczyk przebywał w szwajcarskich Alpach.

  Kacper realizował ambitny projekt zdobycia wszystkich 82 czterotysięczników. Niestety wczoraj, 17 maja, spadł podczas zejścia wraz z lawiną (deską śnieżną) na północną stronę góry... - czytamy na portalu wspinanie.pl.

  ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje mąż Justyny Kowalczyk. Kacper Tekieli miał 38 lat

  Góry były jego wielką miłością


  Mężczyzna był jednym z czołowych polskich wspinaczy, w tym zdobywcą wielu 4-tysięczników, a ostatnio informowano o jego wejściu na Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) i Rimpfishhorn (4199 m).

  Był czołowym polskim wspinaczem, którego osiągnięcia trudno zamknąć w kilku zdaniach.  W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, w 2020 roku zdobył 14 szczytów Wielkiej Korony Tatr w kosmicznym czasie 37,5 godziny. W 2021 roku wraz z Maciejem Ciesielskim i Piotrem Sułowskim dokonał pierwszego zimowego przejścia Expandera – najsłynniejszej tatrzańskiej łańcuchówki, łączącej drogi wspinaczkowe o trudnościach VI–VII- na ścianach Małego Młynarza, Kotła Kazalnicy Mięguszowieckiej, Mnicha i Kościelca- czytamy na portalu tatromaniak.pl.

   

  W 2020 roku poślubił Justynę Kowalczyk, a rok później przyszedł na świat ich syn - Hugo Tekieli. Góry były miłością zarówno Justyny, jak i Kacpra. Często razem podróżowali, a żona towarzyszyła mężowi w trakcie podróży. Kacper zginął w regionie Jungfrau w szwajcarskich Alpach, gdzie przebywał aktualnie z rodziną.

  https://www.instagram.com/p/CqvWOyzIRO9/

  Justyna Kowalczyk-Tekieli żegna męża we wzruszających słowach

  Justyna Kowalczyk-Tekieli po tragicznej informacji o śmierci męża, Kacpra Tekielego przerwała milczenie i krótko pożegnała ukochanego we wpisie na Facebooku. Olimpijka zamieściła wpis rozdzierający serce:

  Był najcudowniejszy. He was the most beautiful Person in the world.

  Udostępnij: