Nie żyje gwiazda „Na Wspólnej” i "Kubusia Puchatka".

Nie żyje Maciej Kujawski, aktor znany między innymi z seriali takich jak: „Na wspólnej”, „Lokatorzy” czy „Egzamin z życia”, a także głos Kubusia Puchatka. Aktor odszedł w wieku 70 lat, a o jego śmierci poinformował Teatr Kwadrat.

Kim był Maciej Kujawski?

Maciej Kujawski urodził się 23 lutego 1953 roku w Warszawie. Jako uczeń uczęszczał do XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Warszawie. Po ukończeniu liceum rozpoczął studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W czasie studiów (w latach 1979-1986) występował w Teatrze na Woli w stolicy. W 1986 roku rozpoczął pracę w Teatrze Kwadrat w Warszawie. Co ciekawe, w 2002 roku zaczął użyczać głosu Kubusiowi Puchatkowi, a rolę tę przejął po zmarłym Janie Kociniaku.

Oprócz kariery teatralnej, Kujawski pojawił się także w kilku produkcjach telewizyjnych. Z całą pewnością Maciej dał się zapamiętać jako Stefan Dębek w serialu „Na Wspólnej”. Ponadto zagrał w takich serialach jak: „Egzamin z życia”, „Lokatorzy”, „Dwie strony medalu”, „39 i pół” oraz gościnnie wystąpił w „Graczykach”, „Czasie honoru” oraz „Prawie Agaty”.

Nie żyje gwiazda „Na Wspólnej”

Maciej Kujawski zmarł w nocy z 24 na 25 maja. Informację o jego śmierci przekazał Teatr Kwadrat na swoim profilu na Facebooku:

Drodzy widzowie, drodzy przyjaciele, z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku: Maciej Kujawski - czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku Teatru Kwadrat. 

https://www.facebook.com/Teatr.Kwadrat/posts/pfbid02dgtxWwbFV9WULLhRWpPgqYdBpWxHy9YgD7LreMhoHUVMXw534fxKSRHyWbWAbTpjl

Gwiazdor serialu „Na Wspólnej” przez ostatni czas ciężko chorował.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Tina Turner!

Udostępnij: