"Poczułam się, jakbym dostała pięścią w brzuch". Bardzo złe wieści na temat Bruce`a Willisa!

Żona Bruce'a Willisa Emma Heming podzieliła się bardzo smutnymi wieściami na temat stanu zdrowia ukochanego. Okazało się, że badania kliniczne nad lekiem, który miał leczyć demencję czołowo-skroniową, zakończyły się fiaskiem. Heming gorzko komentuje brak szans na terapię: "Poczułam się, jakbym dostała pięścią w brzuch".

  Bruce Willis zmaga się z ciężką chorobą

  Bruce Willis w marcu ubiegłego roku poinformował, że kończy swoją aktorską karierę. Decyzja nastąpiła wskutek zdiagnozowania u niego ciężkiej choroby neurologicznej. Rodzina przekazała, że aktor zmaga się z wczesnym etapem demencji oraz afazją, czyli zaburzeniem mowy, powstałym w wyniku uszkodzenia mózgu. Od tego czasu stan zdrowia aktora ulegał pogorszeniu, a on sam wymaga stałej opieki.

  Na co choruje Bruce Willis?

  Jakiś czas temu żona Willisa, Emma Heming, ujawniła, że afazja była jedynie objawem poważniejszej choroby. U Bruce`a zdiagnozowano otępienie czołowo-skroniowe. Na profilu córki Bruce'a Willisa ukazało się oświadczenie rodziny:

  Odkąd wiosną 2022 r. ogłosiliśmy, że u Bruce’a zdiagnozowano afazję, jego stan się pogorszył i mamy dokładniejszą diagnozę - otępienie czołowo-skroniowe. Niestety problemy z komunikacją są tylko objawem choroby, z którą zmaga.

  To rodzaj demencji, charakteryzujący się problemami z pamięcią, koncentracją i mową oraz występowaniem zmian osobowości i zachowania. Jak się okazuje aktualnie nie ma dobrych metod leczenia tej przypadłości:

  Dziś nie ma metod leczenia tej choroby, ale mamy nadzieję, że z czasem się to zmieni.


  ZOBACZ TAKŻE: Co oglądać w CZERWCU na Netfliksie?

  Rodzina ciągle walczy o zdrowie Willisa

  Choć na razie nie istnieje skuteczny lek na demencję, to nieprzerwanie trwają badania nad innowacyjną terapią, która miałaby pomóc w walce z chorobą. Niedawno zakończyły się testy kliniczne nad lekiem, który miał leczyć otępienie czołowo-skroniowe. Niestety ich wyniki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

  "Poczułam się, jakbym dostała pięścią w brzuch"

  Emma Heming przekazała smutne wieści na ten temat:

  Wczoraj przeczytałam, że firma Wave Life Sciences zakończyła badanie kliniczne, które miało pomóc w leczeniu otępienia czołowo-skroniowego i stwardnienia zanikowego bocznego (ALS). Choć nie miałam nawet pewności, czy by to nam pomogło, poczułam się, jakbym dostała pięścią w brzuch.

  Dodała jednak, że wciąż nie tracą nadziei:

  Wiem, że muszę dostrzegać pozytywne strony. Oni przynajmniej się starają. (...) Proszę, utrzymujcie tę dynamikę, opierając się na rzetelnej wiedzy i nowych odkryciach i nie rezygnujcie. Nasza rodzina nigdy nie straci wiary i nadziei.


  Udostępnij: