Nie żyje aktorka z “Seksu w wielkim mieście”

Zmarła Lynda Gravátt, aktorka znana z serialu “Seks w wielkim mieście”. Odeszła w wieku 77 lat.

Kim była Lynda Gravátt? 

Lynda Gravátt przyszła na świat 24 maja 1946 roku w metropolii Nowego Jorku, a jej aktorska kariera rozpoczęła się już w wieku czterech lat, kiedy to wystąpiła w broadwayowskiej produkcji "Król i ja". To doświadczenie otworzyło jej drzwi do licznych występów w lokalnych programach telewizyjnych i na koncertach jako dziecko.

Po ukończeniu studiów na Howard University, Gravátt powróciła do świata aktorstwa, zakładając grupę teatralną Living Stage w Waszyngtonie, która zaangażowana była w promowanie sprawiedliwości społecznej. Później, wracając do Nowego Jorku, zyskała uznanie na scenach off-broadwayowskich.

Swoją filmową karierę rozpoczęła od musicalu "Good to Go" w 1986 roku, a swoje pierwsze kroki w telewizji stawiała w latach 90., debiutując w "Prawo i porządek". Gravátt mogliśmy oglądać w takich produkcjach jak: "Seks w wielkim mieście", "Architekt", "Nie cierpię Walentynek", "Żona idealna", "Rockefeller Plaza 30", "Impersonalni" i "Drogi Edwardzie", wśród wielu innych.

Wśród jej najbardziej znanych ról znajdują się występy w "Dorwać byłą", "Wykapany ojciec", "Roman J. Israel, Esq." oraz "The Hoop of Life". Jej ostatnim projektem był serial "East New York" z 2023 roku, co podsumowuje jej udział w blisko 30 projektach filmowych i telewizyjnych. Gravátt była również aktywna na scenie teatralnej, gdzie dwukrotnie nominowano ją do nagrody AUDELCO w 1999 i 2004 roku.

Zdjęcie Nie żyje aktorka z “Seksu w wielkim mieście” #1

Poza swoją pracą aktorską, Gravátt dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem, ucząc aktorstwa na Duke Ellington School of the Arts, Howard University oraz Rutgers University.

Miała dwóch synów, Davida i Oge, pięcioro wnuków oraz wielu innych członków rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Śmierć w rodzinie królewskiej

Nie żyje aktorka z “Seksu w wielkim mieście”

Lynda Gravátt zmarła 23 lutego 2024 roku w wieku 77 lat, będąc cenioną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, która wniosła dużo do branży rozrywkowej. Jej śmierć w szpitalu w New Jersey została potwierdzona przez przedstawicieli National Black Theatre, z którym była związana zawodowo, jak podaje Deadline. Nie podano przyczyny śmierci 77-latki.

Zdjęcie Nie żyje aktorka z “Seksu w wielkim mieście” #2

Udostępnij: