Zmarła gwiazda kultowego filmu “Grease”.

Nie żyje Susan Buckner, aktorka znana z roli Patty Simcox w jednym z najpopularniejszych musicali “Grease”. Informację o jej śmierci przekazała przedstawicielka rodziny aktorki, Melissa Berthier, a także córka Susan, Samantha Mansfield. Artystka odeszła w wieku 72 lat.

Kim była Susan Buckner?

Susan Buckner urodziła się 28 stycznia 1953 roku w Seattle, w stanie Waszyngton, USA. Już jako młoda kobieta zyskała uznanie na scenie konkursów piękności, zdobywając tytuł Miss Waszyngtonu w 1972 roku i reprezentując swój stan na konkursie Miss America w 1973 roku.

Zdjęcie Zmarła gwiazda kultowego filmu “Grease”. #1

Kariera aktorska Buckner rozpoczęła się niedługo po jej sukcesach w konkursach piękności. Jej najbardziej rozpoznawalną rolą jest postać Patty Simcox, entuzjastycznej cheerleaderki, w kultowym filmie muzycznym "Grease" z 1978 roku. Film ten przyniósł jej międzynarodową sławę i stał się jednym z najbardziej ikonicznych musicali w historii kina.

Oprócz pracy w "Grease", Susan pojawiła się także w kilku innych projektach telewizyjnych i filmowych, w tym w serialach takich jak "The Brady Bunch Variety Hour" i "When the Whistle Blows". Mimo iż jej kariera aktorska nie była długa, zdążyła zaznaczyć swoją obecność w kilku popularnych produkcjach lat 70. i 80.

W kolejnych latach Susan Buckner stopniowo wycofała się z aktorstwa, skupiając się na życiu prywatnym. Mimo że z czasem zniknęła z szeroko rozumianej rozrywki, nadal pozostaje zapamiętana jako jedna z twarzy kultowego "Grease". Jej wkład w ten film pozostaje ceniony przez fanów musicali na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje gwiazda serialu "Gra o tron"

Nie żyje gwiazda “Grease”

Aktorka znana z roli Patty zmarła 2 maja 2024 roku. Informacje o jej śmierci poinformowała przedstawicielka rodziny aktorki, Mellisa Berthier. Także córka zmarłej artystki potwierdziła śmierć swojej mamy. Na łamach magazynu “People”, Samantha Mansfield w poruszający sposób pożegnała Susan: 

 Już zawsze będzie nam brakować światła, jakie wnosiła do każdego pokoju [...] Była magiczną osobą. Miałam szczęście, że mogłam nazywać ją moją najlepszą przyjaciółką - cytuje magazyn “People”. 

Udostępnij: