Życie Alżbety Leńskiej zmieniło się w sekundę: "Mija 6 lat odkąd mój świat na chwilę się zatrzymał"

Dokładnie sześć lat temu Alżbeta Leńska zemdlała za kulisami teatru, w którym pracowała. Aktorka od razu trafiła na stół operacyjny, gdy okazało się, że ma tętniaka mózgu. Leńska wróciła pamięcią, do wydarzeń, które zmieniły jej życie.

Alżbeta Leńska to ceniona polska aktorka teatralna i filmowa, której życie uległo drastycznej zmianie w 2018 roku. Podczas jednego ze spektakli, Leńska nagle zasłabła, co skutkowało natychmiastowym przewiezieniem jej do szpitala. Diagnoza była szokująca – tętniak mózgu, który pękł, wymagał pilnej operacji. Pomimo niepewności co do dalszych możliwości powrotu do zdrowia, w tym mówienia, operacja przeprowadzona w Szpitalu Bielańskim zakończyła się sukcesem.
Mimo początkowych obaw, Leńska odzyskała zdolność mówienia i po intensywnej rehabilitacji wróciła do pracy w teatrze. Jej życie zawodowe i osobiste zyskało nowy wymiar. Aktorka poświęca więcej uwagi zdrowiu i równowadze życiowej. Jest żoną aktora Rafała Cieszyńskiego i matką dwójki dzieci.

Zobacz także: „Cieszcie się każdą chwilą,każdym dniem” - Cieszyńscy ponownie przypieczętowali swoją miłość!

Alżbeta Leńska 6 lat temu przeszła poważną operację

Już po kilku miesiącach od operacji Alżbeta Leńska wróciła do pracy w teatrze. Aktorka stara się dbać o siebie i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że udana operacja sprawiła, że ma "nowe życie".
Leńska nigdy nie unikała rozmów o tym, że przeszła operację wycięcia tętniaka i otwarcie mówiła o swoich doświadczeniach związanych z tym tematem.

15 maja na profilu aktorki pojawił się nowy post, w którym wróciła pamięcią do dnia, który całkowicie zmienił jej życie. 

Dzisiaj mija 6 lat odkąd mój świat na chwilę się zatrzymał… Bez pytania, negocjacji, bez ostrzeżenia rozłożył mnie mój 🧠 na łopatki…Miałam niesamowicie dużo szczęście i wiem, że dostałam w prezencie drugie życie i czas tutaj na 🌏
I tak jak na początku byłam wręcz wulkanem energii - tak człowiek po operacji mózgu i blizną na głowie działał jak na haju z wiecznym uśmiechem, to gdzieś po drodze zaczęłam zapominać o tym co mnie spotkało i wchodzić na stare „tryby”… Praca, obowiązki, „ogarnianie” całego świata znowu mnie tak wciągnęło, że mój kochany 🧠 daje momentami znać - hej zwolnij, nie pamiętasz już o mnie?

Leńska podkreśliła, jak ważne jest, aby pamiętać o sobie i dbać o własne zdrowie, zwracając uwagę na potrzebę wolniejszego tempa życia i większej świadomości swojego stanu zdrowia.

Stara Ja by mówiła - no weź ile można siedzieć nad projektem🙈 Ale nowa Ja chce żeby Społeczność Szczęśliwego Mózgu miała na czele nie zmęczoną i zestresowaną mnie z myślami - czy z wszystkim zdążyłam, czy jestem wystarczająco przygotowana etc. tylko szczęśliwą mnie która z radością i bez obaw będzie mogła się z wami podzielić wiedzą i pomysłami które zbieram od paru lat – zaznaczyła w swoim wpisie.

Dzięki swojej determinacji i wsparciu bliskich Leńska nie tylko wróciła do zdrowia, ale również zaczęła inspirujący projekt, mający na celu pomoc innym w dbaniu o ich zdrowie psychiczne i emocjonalne.

Zdjęcie Życie Alżbety Leńskiej zmieniło się w sekundę: "Mija 6 lat odkąd mój świat na chwilę się zatrzymał" #1

Udostępnij: