Katarzyna Zielińska prosi o pomoc - "Zbieram na „ŻYCIE” "

Katarzyna Zielińska zaapelowała do fanów o wsparcie dla swojej 45-letniej znajomej, która walczy ze złośliwym nowotworem. Zielińska prosi o pomoc w zbiórce na kosztowną terapię, która jest ostatnią nadzieją Edyty na wyleczenie.

Katarzyna Zielińska poprosiła o pomoc dla swojej 45-letniej znajomej Edyty, która walczy ze złośliwym nowotworem – szpiczakiem plazmocytowym. Na swoim profilu Zielińska zwróciła się do fanów, aby wsparli zbiórkę na leczenie Edyty, podkreślając dramatyczną sytuację, w jakiej znajduje się jej znajoma.

Edyta opisała swoją trudną sytuację na stronie siepomaga.pl:

Jestem zrozpaczona…
Jestem już po konsultacji z lekarzem i niestety moje najgorsze obawy się spełniły… Nie ma dla mnie na tę chwilę w Polsce żadnego więcej leczenia, pozostało mi już tylko czekać na śmierć…
Leczenie w Niemczech jest moją ostatnią szansą i nadzieją. Muszę jak najszybciej zebrać te pieniądze! Od tego zależy moje życie…
Codziennie boję się, że każdy dzień będzie moim ostatnim…
– czytamy na stronie 

Zielińska, która zna Edytę osobiście, zaapelowała do swoich obserwatorów:

Zbieram na „ŻYCIE” dla mojej koleżanki Edyty.
Proszę, zobaczcie moje stories. Wspaniała Mama Oliwki, ciepła, kochana osoba. Chciałabym, żeby w te wakacje zaświeciło dla niej słońce. Tylko cała zebrana kwota pozwoli jej rozpocząć terapię. Zbiera od ponad roku. Tak bardzo się boi, że nie zdąży 💫 Dziękuję za każdą wpłatę. Każdą! - napisała na swoim profilu Katarzyna

Edyta, matka córeczki Oliwii i żona Marcina, od siedmiu lat zmaga się ze szpiczakiem. Nowotwór powoli niszczy jej ciało, a dostępne w Polsce opcje leczenia zostały już wyczerpane. Jej nadzieją jest kosztowna terapia CAR-T Cell, której koszt wynosi ponad 2 miliony złotych. Terapia ta wykorzystuje zmodyfikowane genetycznie limfocyty T pacjenta do walki z nowotworem, co daje szansę na wydłużenie życia, a nawet całkowite wyleczenie. Niestety, terapia nie jest refundowana.

Katarzyna Zielińska i Jej Wsparcie dla Wiktorka Ratajczaka

To nie pierwszy raz, gdy Katarzyna Zielińska angażuje się w pomoc potrzebującym. Ostatnio przeżyła wielki dramat, gdy zmarł czteroletni Wiktor Ratajczak, którego historia poruszyła serca tysięcy ludzi w całym kraju. Zielińska wspierała zbiórkę funduszy na jego leczenie przez wiele miesięcy, mobilizując innych do działania. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zebrać znaczną część potrzebnych środków na terapię w klinice w Bostonie. Niestety, mimo wszelkich starań, Wiktorek przegrał walkę z chorobą.

Zobacz także: Katarzyna Zielińska w żałobie. Nie żyje 4-letni Wiktorek. Jego historią żyła cała Polska

Aktualnie aktorka aktywnie działa, aby pomóc swojej znajomoej. Apel Katarzyny Zielińskiej przyniósł oczekiwane rezultaty. Jak poinformowała aktorka na swoim profilu, w ciągu dwóch dni zbiórka Edyty wzrosła o 180 tysięcy złotych. Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcie Katarzyna Zielińska prosi o pomoc - "Zbieram na „ŻYCIE” " #1

Udostępnij: