Roksana Węgiel mówiła o prawie do aborcji. Radio Maryja grzmi: „Pismo Święte nie jest supermarketem”

Roxie Węgiel w jednym ze swoich ostatnich wywiadów podkreśliła, że wiara jest bardzo istotna w jej życiu. Zdeklarowana katoliczka przyznała jednak, że nie pochwala zakazu aborcji w naszym kraju. Ze zdaniem 18-latki stanowczo nie zgadza się Radio Maryja.

O Roksanie Węgiel głośno zrobiło się kilka lat temu, kiedy to wygrała 1 edycję "The Voice Kids". Dziś 18-letnia już piosenkarka ma na swoim koncie sporo zawodowych sukcesów, a jej popularność nie gaśnie.

Roxie skupia się aktualnie na promowaniu swojej drugiej płyty, która ma ukazać się już 31 marca. Jednym z singli, który zapowiada najnowszy krążek, nad którym wokalistka pracowała dwa lata, jest utwór „Miasto”.

Niedawno Węgiel miała okazje gościć u Kuby Wojewódzkiego, gdzie opowiadała nie tylko o swojej płycie, życiu prywatnym, a także poglądach. To właśnie na kanapach u kontrowersyjnego showmana wyraziła swoje stanowisko dotyczące zakazu aborcji w Polsce.

Radio Maryja krytykuje poglądy Roxie Węgiel

Roksana Węgiel nigdy nie ukrywała, że wiara jest ważnym elementem jest życia. Niedawno zdradziła nawet, że zmagała się z depresją, a jednym z czynników, który pomógł jej poradzić sobie wówczas ze złym stanem psychicznym, była modlitwa.

Zobacz także: Roksana Węgiel chorowała na depresję: „Musiałam powiedzieć "stop"”

Roxie u Wojewódzkiego przyznała między innymi, że mimo iż jest katoliczką, nie zgadza się z obowiązującym w Polsce zakazem aborcji. 18-latka podkreśliła, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru.

 

Ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać - mówiła w programie Wojewódzkiego

 Jak można wywnioskować z najnowszego felietonu, który znalazł się na stronie Radia Maryja, rozgłośnia nie zgadza się z poglądami młodej artystki. Publicysta Wojciech Grzywacz wziął pod lupę moralność Węgiel.

 Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić – czytamy w felietonie

 W opinii publicysty nie można sobie wybierać tego „co się nam podoba” i decydować o zasadach wiary. Wyznawca wiary chrześcijańskiej powinien zatem zgadzać się z tym, co głosi Pismo Święte.

 Kościół nie jest sklepem samoobsługowym, w którym każdy wybiera sobie to, co mu się podoba, co uzna za jeszcze pasujące do dzisiejszych czasów i do przyjęcia we własnym życiu. Pismo Święte nie jest supermarketem, z którego można wybrać kilka towarów, które się nam spodobają, a resztę odrzucić – dodał, powołując się na słowa ks. kard. Josepha Ratzingera.

źródła zdjęć:

https://www.youtube.com/@RadioMaryjaOfficial

https://www.instagram.com/roxie_wegiel/

Udostępnij: