Odszedł Tomasz Knapik. Był jednym z najbardziej znanych polskich lektorów radiowych i telewizyjnych. Był lektorem w setkach znanych filmów, ponadto użyczył głosu do zapowiedzi głosowych w warszawskiej komunikacji miejskiej. Tomasz Knapik odszedł dziś nad ranem, a o śmierci poinformował jego syn – Maciej Knapik.

Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety.

– napisał Maciej Knapik

Tomasz Knapik - historia

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Z wykształcenia był doktorem inżynierem elektrotechnikiem, w związku z czym wykładał na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej. Pracę w mediach rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Pracował w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej czytając na żywo zagraniczne filmy. Współpracował z wieloma cenionymi polskimi dystrybutorami. Jego głos możemy słyszeć na stacjach takich jak Polsat, TVN24, TVN Turbo, TVP1 czy TV4. Współpracował także z RMF FM, gdzie był narratorem w powieściach radiowych.

Był głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym ojcem i dziadkiem.

– dodał Maciej Knapik.

Tomasz Knapik odszedł we śnie, nad ranem.

Źródło zdjęcia:

NB

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img