"Harry Potter i przeklęte dziecko” - czy powstanie film?

Kto z nas nie chciałby powrócić do świata magii i czarodziejów? Już wkrótce będzie to możliwe, ponieważ wytwórnia Warner Bros ogłosiła, że powstaje filmowa ekranizacja przedstawienia teatralnego "Harry Potter i przeklęte dziecko".

  Powrót do świata magii i czarów możliwy

  Do tej pory powstało osiem filmów, stanowiących ekranizację kolejnych części cyklu o Harrym Potterze, autorstwa J.K. Rowling. Filmy o przygodach młodego czarodzieja, nakręcone w latach 2001-2011, zarobiły w kinach na całym świecie ponad 7,7 mld dolarów. Ten wielki kasowy sukces sprawił, że wytwórnia Warner Bros chciała go powtórzyć.

  Nakręcono kolejne filmy z uniwersum czarodziejów. "Fantastyczne zwierzęta" początkowo planowano jako serię pięciu filmów, jednak po słabych wynikach „Tajemnic Dumbledore'a” zdecydowano o wstrzymaniu dalszej produkcji. Filmy zarobiły zaledwie 400 milionów dolarów, czyli niewiele więcej niż wyniosły budżet filmu oraz koszty jego promocji.

  Wspaniała wiadomość dla fanów Harrego Pottera!

  Mamy wspaniałą wiadomość dla fanów Harrego Pottera! Okazuje się, że powrót do świata magii i czarodziejów będzie możliwy! Wytwórnia Warner Bros ogłosiła, że powstaje film na podstawie przedstawienia teatralnego "Harry Potter i przeklęte dziecko".

  Akcja sztuki rozgrywa się dwie dekady po wydarzeniach z „Insygniów śmierci”. Harry wraz z żoną Ginny wychowuje trójkę dzieci i pracuje w Ministerstwie Magii. Jego najmłodszy syn Albus wkrótce rozpocznie naukę w Hogwarcie. Tam przyjdzie mu zmierzyć się z dziedzictwem i spróbować sprostać wysokiej poprzeczce, jaka ciąży na nim ze względu na nazwisko.

  Powstanie nowy film z uniwersum Harrego Pottera?

  Warner Bros miał plany przeniesienia sztuki na ekran, już od 2016 roku, tuż po jej premierze. Jednak autorka J.K. Rowling wówczas była zajęta pisaniem scenariuszów do serii filmów „Fantastyczne zwierzęta” i nie była zainteresowana tym projektem. Teraz sytuacja wygląda inaczej.

  Harry Potter i przeklęte dziecko” – czy film trafi na ekrany?

  Filmowa ekranizacja przedstawienia teatralnego "Harry Potter i przeklęte dziecko" trafi do kin. A w planach są aż dwa filmy!

  Sztuka teatralna „Harry Potter i przeklęte dziecko”  autorstwa J.K. Rowling, Johna Tiffany'ego i Jacka Thorne'a była wielkim sukcesem zarówno w Londynie, jak i na deskach Broadwayu. Czy nowy film również okaże się hitem?

  ZOBACZ TAKŻE: 15 najlepszych cytatów z "Bridget Jones" nie tylko dla kobiet!

  Udostępnij: