Babilon: „To najbardziej rozpustny film w historii Hollywood"

Choć film "Babilon" z Bradem Pittem i Margot Robbie do kin ma trafić dopiero po Nowym Roku, to jego przedpremierowy pokaz wywołał wiele emocji. Krytycy uważają, że to: „To najbardziej rozpustny film w historii Hollywood"!

  Nowy film wzbudził skrajne emocje

  Film „Babilon” w reżyserii nagrodzonego sześcioma Oscarami za "La La Land"- Damiena Chazelle'a to jedna z największych hollywoodzkich produkcji ostatnich lat. Choć obraz z Bradem Pittem i Margot Robbie do kin ma trafić dopiero na początku stycznia przyszłego roku, to pierwszy prasowy pokaz wywołał żywiołowe i skrajne opinie dziennikarzy.

  Babilon: „To najbardziej rozpustny film w historii Hollywood"

  W poniedziałek film po raz pierwszy zaprezentowano dziennikarzom na pokazie w Samuel Goldwyn Theater. Film wzbudził wiele emocji, lecz krytycy w przeważającej większości byli bezlitośni.

  Korespondent Yahoo Entertainment Kevin Polowy nazwał “Babilon’:

  Najdziwniejszym i najbardziej rozpustnym listem miłosnym do Hollywood w historii. (…) Chaotyczną energię i wspaniałe niechlujstwo filmu najlepiej podsumowuje scena, w której naćpana bohaterka Margot Robbie strzela wymiocinami w twarz starca w smokingu.

  Krytyk Erick Weber napisał:

  Mam złe wieści. 'Babilon' to płonący bałagan, tonalna katastrofa, najgorszy film Damiena Chazelle'a i jeden z najgorszych obrazów 2022 roku. „Babilon" jest hybrydą "Pewnego razu w... Hollywood" Quentina Tarantino i "Ave, Cezar!" braci Coen, ale to marna imitacja obydwu tych filmów.


  „Babilon”- o czym będzie ten film?

  Akcja filmu „Babilon” rozgrywa się w latach 20. XX wieku, w okresie przejściowym pomiędzy erą kina niemego i dźwiękowego. To historia młodej, aspirującej aktorki Nellie LaRoy (Margot Robbie), która marzy o wielkiej karierze. Ma jej w tym pomóc znajomość z gwiazdorem kina Jackiem Conradem (Brad Pitt).  Poza nimi w obsadzie pojawią się także Diego Calva, Jovan Adepo, Li Jun Li i Jean Smart.

  Nellie i Jack są ikonami swoich czasów, jednak gdy świat wokół nich zaczyna się gwałtownie zmieniać, będą musieli zmierzyć się z trudnym wyborem. Odrzucą technologiczną rewolucję, czy popłyną z jej nurtem?

  Choć to fikcyjna opowieść, w rzeczywistości wielu reżyserów i aktorów tamtych czasów, nie odnalazło się na wielkim ekranie po przełomie dźwiękowym. Film ukazuje ich zmagania, narodziny i upadek gwiazd kina w erze dekadencji Hollywood.

  Zobacz oficjalny zwiastun filmu „Babilon”:

  O tym filmie na pewno będzie głośno

  Krytycy zastanawiają się, czy nowy film Damiena Chazelle'a będzie walczyć o Oscary, czy też może o Złote Maliny. Jedno jest pewne, o tej produkcji na pewno będzie głośno!

  Kiedy premiera filmu?

  Światową premierę kinową zaplanowano na 23 grudnia 2022 roku. W polskich kinach film pojawi się nieco później, 20 stycznia 2023 roku.

  ZOBACZ TAKŻE: Remigiusz Mróz ujawnia, jakim cudem pisze tak DUŻO i tak SZYBKO!

  Udostępnij: