Kirk Douglas nie zapisał swojemu synowi ani centa z ogromnej fortuny! Dlaczego?

Kirk Douglas, legendarny amerykański aktor i jeden z największych gwiazdorów „złotej ery Hollywood”, pozostawił po sobie wielki dorobek artystyczny oraz ogromny majątek szacowany na 61 milionów dolarów. Okazuje się, że swojemu synowi Michaelowi nie zapisał ani centa z pokaźnej fortuny... Co było tego powodem?

  Kirk Douglas- życiorys

  Kirk Douglas urodził się jako Issur Danielovitch 9 grudnia 1916 roku w Amsterdamie w stanie Nowy Jork. Dorastał w biednej rodzinie, rosyjskich żydów. Miał trudne dzieciństwo, podczas którego zmagał się z biedą i antysemityzmem. W młodości wykonywał około 40 różnych zawodów – od gazeciarza po pomywacza. Pracował tak ciężko, aby pomóc swojej rodzinie zarobić na lepsze życie.

  Mimo przeciwności losu był zdolnym uczniem i wybitnym sportowcem. Aktorską pasję odkrył w sobie podczas studiów na uniwersytecie w Saint Lawrence w Jersey. Uwagę krytyków i fanów zwrócił rolą w filmie „Champion”, za który otrzymał pierwszą w swojej karierze nominacje do Oscara. Po tym jego kariera potoczyła się błyskawicznie, wybitnie zagrał w 1946 roku w filmie „Dziwna miłość Marty Ivers”. Do historii światowego kina na stałe wpisał się główną rolą w filmie „Spartakus” z 1960 roku. Jego najlepiej ocenianie filmy to m.in. „List do trzech żon” (1949), „Siedem dni w maju” (1964), „Był sobie łajdak” (1970), „Piękny i zły” (1952), „Ścieżki chwały” (1957), „As w potrzasku” (1951), czy „Bohaterowie Telemarku” (1965).

  Kirk Douglas przez 60 lat wystąpił w ponad 80 filmach i był jednym z największych gwiazdorów „złotej ery Hollywood”. Laureat Oscara za całokształt twórczości, był trzykrotnie nominowany do tej nagrody za role pierwszoplanowe w filmach: "Champion", "Piękny i zły" oraz "Pasja życia". Pozostawił po sobie wielki dorobek artystyczny oraz fortunę szacowaną na 61 milionów dolarów.

  ZOBACZ TAKŻE: Mądra kobieta nigdy nie wypowie tych czterech zdań!

  Testament Kirka Douglasa

  Aktor zmarł w lutym 2020 roku w wieku 103 lat. Jego najsłynniejszym dzieckiem jest syn Michael, hollywoodzki aktor, owoc jego pierwszego małżeństwa z aktorką Dianą Dill. Oprócz niego Kirk Douglas ma jeszcze trzech synów.

  Jak się okazało, po swojej śmierci Kirk nie pozostawił rodzinie żadnego majątku. Nie przepisał synom ani centa... Wszystko dlatego, że pieniądze postanowił przekazać na rzecz organizacji charytatywnych. Podzielił je pomiędzy program stypendialny na jego byłej uczelni St. Lawrence University, Kirk Douglas Theatre w Culver City oraz Szpital Dziecięcy w Los Angeles.

  Czy słynny syn miał mu to za złe? Raczej nie, w końcu majątek Michaela Douglasa szacuje się na niebagatelną kwotę 300 milionów dolarów.

   

  Udostępnij: